Listwa - pasek

poniedziałek, 2 października 2017

Rajd Nadwiślański 2017: Nivette i Heller rajdowymi mistrzami Polski 2017

Filip Nivette i Kamil Heller wygrali Rajd Nadwiślański 2017, dzięki czemu zdobyli tytuł Rajdowego Mistrza Polski 2017. Załoga jadąca za kierownicą Skody Fabii R5 wygrała 10 z 11 odcinków specjalnych i wyjechała z Lublina z kompletem punktów. Druga pozycja należała do duetu Gabryś/Natkaniec (+1:29,5 min), zaś trzecia - do dwójki Kasperczyk/Syty (+1:50,6 min).

Dla Filipa Nivette'a i Kamila Hellera sezon Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 układał się od początku bardzo dobrze. Załoga wygrała łącznie 4 z 5 dotychczasowych rajdów zdobywając również dodatkowe 3 punkty na Power Stage'ach.

Na czwartej pozycji rajd ukończyła załoga Brzeziński/Wroński, dla których był to pierwszy wspólny start, a dla kierowcy również pierwszy za kierownicą Forda Fiesty Proto. Duet wygrał w klasie OPEN N tracąc do Nivette'a 2:11,5 min. Kolejne miejsca zajęła trójka kierowców tej samej klasy - Słobodzian/Wróbel (+3:46,2 min), Marczyk/Gospodarczyk (+3:48,8 min) i Kotarba/Kotarba (+4:02,2 min).
Siódma pozycja należała do zwycięzców w klasie OPEN 2WD - Jana Chmielewskiego i Michała Majewskiego (+4:57,3 min). Dzięki zwycięstwu załoga ta zagwarantowała sobie już teraz mistrzowską koronę w swojej klasie. Za duetem jadącym BMW R+ MAXI zameldowali się Hubert Maj i Szymon Jasiński (+5:16,6 min). Dziesiątkę zamknęła zwycięska załoga w klasie 4 - Jurecki/Trela (+7:39,5 min).

Szanse na zwycięstwo w rajdzie na pierwszym odcinku niedzielnej pętli straciła załoga Bouffier/Panseri. Francuska załoga wypadła z trasy uszkadzając auto na tyle poważnie, że nie była w stanie kontynuować jazdy. Po sobotnich zmaganiach zajmowali oni drugą pozycję tracąc do lidera 20,8 sekundy.

Pechową załogą był również duet Stec/Rathe. W ich Fordzie Fiesta Proto na OS9 Garbów doszło do awarii dyferencjału, przez co nie mogli kontynuować jazdy. Przed startem do tego odcinka zajmowali oni 5. pozycję w "generalne" i 2. w klasie OPEN N.

Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z kilku odcinków specjalnych Rajdu Nadwiślańskiego. Znajdziecie je TUTAJ.

Kolejny rajd będzie kluczowy dla wielu załóg. Mimo że poznaliśmy już Rajdowego Mistrza Polski, to walka o m.in. tytuł wicemistrza nadal trwa. Szansę na jego wywalczenie ma dwóch kierowców - Tomasz Kasperczyk (69 pkt.) i Zbigniew Gabryś (66 pkt.) Kolejną rundą będzie Rajd Śląska, który jest zaplanowany na 13-15 października.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.