Listwa - pasek

sobota, 17 listopada 2018

Rajd Australii 2018: Latvala liderem rajdu przed ostatnią pętlą

Do zakończenia rajdu oraz finału sezonu 2018 Rajdowych Mistrzostw Świata pozostały 3 odcinki specjalne. Na czele stawki plasuje się duet Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila. Pięć sekund za nimi są Ott Tanak i Martin Jarveoja którzy są jednymi z trzech pretendentów do mistrzowskiego tytułu. Mimo, jak dotąd, świetnego wyniku, nie wystarczy to Estończykom do awansu na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu. Tymczasowe podium kompletują Hayden Paddon oraz Sebastian Marshall (+19,6 sek).

Najważniejszą informacją oprócz aktualnej pozycji Otta Tanaka jest szósta lokata załogi Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (+1:45,8 min) oraz ósme miejsce Thierry'ego Neuville'a i Nicolasa Gilsoula (+2:24,9 min).

Gdyby rajd zakończył się w tym momencie mistrzem świata zostałby Sebastien Ogier z dorobkiem 212 punktów. Tytuł wicemistrzowski wywalczyłby Thierry Neuville (203 pkt.), zaś trzecie miejsce zająłby Ott Tanak (199 pkt.).

Przed załogami jeszcze trzy odcinki: OS22 Coramba II (15,55 km), OS23 Sapphire II (19,27 km) oraz OS24 Wedding Bells18 II (7.16 km). Ostatni z nich jest Power Stage'm, za którego zostanie nagrodzonych dodatkowymi punktami pięć najszybszych załóg.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.