Listwa - pasek

niedziela, 25 lutego 2018

Robert Kubica pojedzie dwukrotnie podczas testów w Barcelonie

Pierwsze, oficjalne przedsezonowe testy w Barcelonie rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek i potrwają do czwartku, 1. marca. Podczas jazd wszystkie zespoły będą sprawdzać swoje nowe bolidy przygotowane na sezon 2018 Formuły 1. Wśród nich będzie Williams Martini Racing i trzej kierowcy teamu z Grove - Lance Stroll, Sergey Sirotkin i Robert Kubica.


Każdy dzień testów jest podzielony na dwie sesje - poranną i popołudniową. Poranna zaczyna się o 9:00 i kończy o 13:00, zaś popołudniowa trwa od 14:00 do 18:00. 

Oto dokładny harmonogram jazd w ekipie Williams Martini Racing:


Robert Kubica będzie również obecny dla mediów po zakończeniu wtorkowych testów (wg oficjalnego harmonogramu - od 18:00 do 18:15) oraz przed jazdami w środę (od 11:00 do 11:15). Możemy spodziewać się wielu ciekawych wypowiedzi Polaka. 


Na miejscu będzie ekipa Eleven Sports. Na pierwszym kanale nadawcy będziemy mogli zobaczyć relację z testów - w poniedziałek o 20:00 oraz we wtorek o 22:00.

Jako ciekawostkę można podać fakt, że jedynie 2 z 10 zespołów pozwolą pojechać w testach kierowcom spoza podstawowego składu - będą to Nikita Mazepin i Nicholas Latifi z Force India oraz Robert Kubica z zespołu Williamsa. Nie wiadomo jeszcze dokładnie którzy kierowcy będą testować z ekip Mercedesa, Renault i Ferrari.
Warto zwrócić uwagę również na to, że zespół Williams jako jedyny (jak dotąd, gdyż nadal nie znamy harmonogramu jazd w trzech wyżej wymienionych ekipach) zdecydował się wystawić dwóch różnych kierowców na sesję poranną i popołudniową.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz