Listwa - pasek

środa, 2 maja 2018

Robert Kubica pojedzie dwukrotnie bolidem Williamsa w Hiszpanii

Robert Kubica, rozwojowy i testowy kierowca zespołu Williams Martini Racing, dwukrotnie będzie miał w maju okazję by zasiąść za kierownicą FW41 - tegorocznego bolidu teamu z Grove. Pierwsza jazda czeka Polaka już 11. maja podczas sesji treningowej przed GP Hiszpanii, natomiast druga 16. maja podczas testów w Barcelonie, co zostało wczoraj oficjalnie potwierdzone przez brytyjski zespół.

We wtorek, 1. maja, zespół Williamsa oficjalnie potwierdził, iż kierowcami, którzy pojadą w majowych testach na torze w Barcelonie będą Oliver Rowland oraz Robert Kubica. Brytyjczyk będzie jeździł FW41 15. maja, natomiast dzień później zastąpi go polski kierowca.
W testach nie weźmie udziału żaden z dwójki kierowców z podstawowego składu. Warto jednak dodać, że nie jest to żadnego rodzaju ewenement, gdyż podobna sytuacja będzie miała miejsce w zespole Force India, gdzie bolidem jeździć będą kierowcy rezerwowi - Nicholas Latifi, Nikita Mazepin i George Russell.
Oficjalna informacja od zespołu Williams Racing Team była jedynie formalnością, gdyż wiadomo było już od stycznia, że Robert Kubica będzie jeździł nie tylko podczas przedsezonowych testów w Hiszpanii, ale również podczas nadchodzących dni testowych w Barcelonie i na Hungaroringu (31. lipca - 1. sierpnia).

ZOBACZ TEŻ: Robert Kubica i Sergey Sirotkin w Williamsie - fakty i plotki

Dodatkowo, przed sezonowymi testami, Robert Kubica będzie miał bolid Williamsa do dyspozycji na półtorej godziny podczas pierwszego piątkowego treningu przed GP Hiszpanii. Polakowi bolid odstąpi Sergey Sirotkin. Będzie to jedna z trzech sesji treningowych podczas których zobaczymy Kubicę na torze.


Fot. Jarno Zbinden

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz