Listwa - pasek

piątek, 11 maja 2018

Robert Kubica znowu za kierownicą bolidu Williamsa

Robert Kubica wyjechał na tor podczas weekendu Grand Prix Formuły 1 po ponad siedmiu latach przerwy. Polak podczas pierwszej sesji treningowej trwającej 90 minut pokonał 24 okrążenia i był znacznie lepszy od swojego kolegi z zespołu. Niestety, mimo tego, czasy obu kierowców Williamsa nie zagwarantowały im dobrych pozycji na koniec sesji.

Pierwsza sesja treningowa przed tegorocznym GP Hiszpanii, trwająca od 11:00 do 12:30, była pierwszą z dwóch jazd Roberta Kubica na torze położonym w Katalonii, niedaleko Barcelony.

ZOBACZ TEŻ: Robert Kubica pojedzie dwukrotnie bolidem Williamsa w Hiszpanii

Robert Kubica pojawił się na torze tylko, gdy zapaliło się zielone światło umożliwiające opuszczenie pit lane i zaliczył pierwsze okrążenia na mieszance pośredniej. Pogoda była dobra do jazd - świeciło pełne słońce, temperatura toru wynosiła 35 stopni, jednakże porywisty wiatr utrudniał kierowcom pracę. Było to powodem błędu m.in. u Daniela Ricciardo, który uderzył w bandę uszkadzając bolid na tyle, że nie miał on możliwości powrotu do garażu zespołu. Pomyłek nie ustrzegli się też Robert Kubica, Sebastian Vettel i Valtteri Bottas, którzy zaliczyli nieszkodliwy obrót oraz Lance Stroll, który zakopał bolid w pułapce żwirowej (film poniżej).

Nie wiemy ile z jakim zapasem paliwa Robert Kubica jeździł przez całą sesję treningową. Wiadomo tylko z jakich mieszanek opon korzystał - przejechał on lilka okrążen na mieszance pośredniej, została ona potem zmieniona na opony supermiękkie. Bardzo prawdopodobne jest to, że krakowianin jeździł cały czas na jednym komplecie, gdyż pod koniec sesji wyglądał on na bardzo zużyty.


Oba bolidy Williamsa nie sprawiały wrażenia dobrze się prowadzących. Kierowcy mieli problemy w prowadzeniu auta, a to nie wróży poprawy wyników w najbliższym czasie.

Ostatecznie Robert Kubica uzyskał czas 1:21.510, który dał mu 19. miejsce, natomiast Lance Stroll, który przedwcześnie zakończył sesję treningową, był uplasował się oczko niżej z wynikiem 1:22,756. Pełne wyniki sesji możecie zobaczyć poniżej.


Robert Kubica wróci do bolidu Williamsa już w najbliższą środę, gdy będzie brał udział w sezonowych testach. Odbędą się one również na torze w Hiszpanii.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz