Listwa - pasek

środa, 21 listopada 2018

NIEOFICJALNIE: Kubica kierowcą Williamsa na sezon 2019 Formuły 1!

Wszystko wskazuje na to, że szykuje się jeden z piękniejszych powrotów kierowcy do Formuły 1. Po ośmiu latach przerwy Robert Kubica ma ponownie zostać jednym z podstawowych kierowców królowej motorsportu. Oznaczałoby to, że w następnym roku zobaczylibyśmy polskiego kierowcę we wszystkich 21 Grand Prix Formuły 1. Informacje te podali m.in. RMF FM oraz włoski dziennik "La Gazzetta dello Sport".Robert Kubica w Williamsie jest obecny od początku tego sezonu Formuły 1. Aktualne pełni on w zespole rolę kierowcy rozwojowego i testowego. Według doniesień mediów ma to się zmienić w nadchodzącym sezonie. Jego partnerem w zespole na byc zakontraktowany już wcześniej przez brytyjską ekipę, George Russell.

Według RMF FM podpisanie kontraktu między Williamsem i polskim kierowcą wiąże się z wkładem finansowym do zespołu wynoszącym 10 milionów euro. Będzie to możliwe dzięki Orlenowi, który zostanie sponsorem całego zespołu. Oznacza to, że logotypy polskiego koncernu naftowego będą widoczne nie tylko na kombinezonie i ubraniach, jak było to w przypadku Lotosu, ale też na bolidzie oraz  ubraniach wszystkich członków ekipy.

Media podają, że ogłoszenie Kubicy jako kierowcy na sezon 2019 Formuły 1 ma nastąpić już jutro podczas konferencji prasowej Williamsa. Polski kierowca zastąpiłby Siergieja Sirotkina, któremu kończy się kontrakt z zespołem.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz