Listwa - pasek

czwartek, 22 listopada 2018

OFICJALNIE: Robert Kubica kierowcą Williamsa na sezon 2019 [WYPOWIEDZI KUBICY]

Robert Kubica wraca do rywalizacji w Formule 1! Polak w najbliższym sezonie królowej motorsportu będzie etatowym kierowcą Williamsa. Jego zespołowym kolegą będzie zakontraktowany wcześniej już George Russell. To powrót Roberta Kubicy do regularnego ścigania po blisko 9 latach od nieszczęśliwego wypadku, który przerwał jego karierę w F1. Po raz pierwszy w nadchodzącym roku Polaka za kierownicą bolidu oglądać będziemy podczas Grand Prix Australii, 17. marca 2019 roku, który otworzy 70. sezon Mistrzostw Świata Formuły 1.

Informację oficjalnie zamieścił profil F1 na Twitterze, kilka minut później potwierdził tę wiadomość Williams na wszystkich swoich kontach na portalach społecznościowych. Nadal nie są znane szczegóły kontraktu między Williamsem a Robertem Kubicą. Wiadomo, iż długość umowy między stronami wynosi co najmniej 1 rok.


Poznaliśmy od razu też nazwiska kierowców, którzy będą jeździć podczas posezonowych testów Pirelii na torze w Abu Zabi. Pierwszego dnia rano za kierownicą bolidu Williamsa zasiądzie George Russell, po południu zastąpi go Robert Kubica. Drugiego dnia kierowcy zamienią się porami - rano pojedzie Kubica, po południu Russell.

- Robert Kubica wniósł bardzo dużo nie jeżdżąc regularnie w wyścigach. Pomógł w rozwijaniu i usprawnianiu bolidu. To zadecydowało w dużej mierze o tym, że zobaczymy go w najbliższym sezonie F1 - powiedziała Claire Williams podczas konferencji prasowej podczas której ogłoszono Kubicę.

- Jestem bardzo szczęśliwy. Chcę podziękować Williamsowi za tę szansę. W zeszłym roku byłem bardzo blisko jazdy, ale był to bardzo produktywny sezon. Zrozumiałem dużo lepiej ten samochód i sposób, w jaki pracuje zespół.
[...]
Gdybym nie wiedział, że będę w 100% gotowy, nie byłoby mnie tutaj. Moje ograniczenia nie ograniczają mnie, jak wielu ludzi myśli. Mogę dać z siebie wszystko. W tym roku wiele się nauczyłem. To nie będzie łatwe, to duże wyzwanie, ale jestem gotowy, nie boję się. Jestem gotowy -  powiedział Kubica podczas konferencji.


W komunikacie prasowym zespołu możemy przeczytać kolejną wypowiedź polskiego kierowcy.
"Po pierwsze chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomagali mi przez cały ten trudny okres w moim życiu. Powrót do bolidu Formuły 1 był bardzo wymagający i to, co wydawało się niemożliwe, teraz staje się realne i z radością chciałbym powiedzieć, że pojawię się w stawce Formuły 1 w 2019 roku.

Z pewnością wiele czasu zajęło dojście do tego momentu, ogłoszenie kończy pewien wymagający okres, stawiając Williamsowi kolejne wyzwania. To nie będzie łatwe, ale ciężko pracując wspólnie z Georgem postaramy się pomóc zespołowi polepszyć formę i podnieść nasze miejsce w stawce. Ten rok był trudny, ale wiele się nauczyłem i chciałbym podziękować Panu Frankowi i Claire za tę możliwość.

Powrót do stawki F1 w przyszłym sezonie będzie jednym z największych osiągnięć w moim życiu i jestem pewien, że dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu będziemy w stanie wspólnie osiągnąć sukces. Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy wspierali i wierzyli we mnie. Wreszcie wrócę za kierownicę bolidu f1 i nie mogę się doczekać aż znów zacznę się ścigać."

W tym samym komunikacie prasowym można także przeczytać pełną wypowiedź Claire Williams:
"Miło mi poinformować, że Robert awansował do roli kierowcy i będzie partnerem Georga w 2019 roku. Nam wszystkim w Williamsie niezmiernie zaimponowały jego osiągnięcia. Jest to niezbity dowód jego siły charakteru i wytrwałości w dążeniu do powrotu do stawki Formuły 1.

W tym sezonie jego zaangażowanie w pracę zespołu, które zaprezentował poza wyścigami było silne i stał się dzięki temu stałym i bardziej szanowanym członkiem zespołu Williamsa. Jego determinacja jest widoczna i stanowi prawdziwe uosobienie ducha walki Williamsa. Konsekwencja w dążeniu Roberta do jego nowej roli stanowi także dla nas bardzo ważny krok na drodze do powrotu na szczyt stawki. Bardzo się cieszę także z tego, że mamy w swoim zespole mieszankę młodości i doświadczenia, która wprowadzi nas w sezon 2019 i czekamy z niecierpliwością na efekty ich pracy. Chciałabym także podziękować Lance'owi i Sergey'owi za ich ciężką pracę podczas tego sezonu pełnego wyzwań. Życzymy im sukcesów w ich dalszej karierze."

fot.: materiały prasowe Williamsa

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz