Listwa - pasek

wtorek, 25 czerwca 2019

OFICJALNIE: Paddy Lowe odchodzi z zespołu Williamsa

Po czterech miesiącach nieobecności w Williamsie, oficjalnie Paddy Lowe kończy współpracę z brytyjskim zespołem. Były dyrektor techniczny Williamsa rezygnuje ze stanowiska "ze skutkiem natychmiastowym". Do tego czasu Lowe był na urlopie z powodów osobistych.

Paddy Lowe przeszedł na urlop tuż po przedsezonowych testach, na które ROKiT Williams Racing zjawił się ze sporym opóźnieniem spowodowanym przez brak wielu części do bolidów, co uniemożliwiało ich pełne złożenie.

- Po okresie refleksji doszedłem do decyzji, że nie wrócę do pracy w Williamsie - powiedział Lowe - Życzę wszystkim moim poprzednim współpracownikom jak najlepiej, by udało im się sprostać nadchodzącymi wyzwaniom, z którymi sobie z pewnością poradzą. Szczególnie chciałbym podziękować za wsparcie wszystkim fanom Williamsa.

- Rozumiemy i szanujemy decyzję Paddy'ego. Życzymy mu wszystkiego dobrego na przyszłość - skomentowała krótko Claire Williams, pełniąca w zespole rolę zastępcy szefa.

Paddy Lowe został pierwszy raz zatrudniony w zespole Williamsa w 1987 roku, kiedy to rozpoczął swoją przygodę z Formułą 1. Następnie został zatrudniony w McLarenie, a potem także w Mercedesie - z oboma zespołami zdobywał mistrzowskie tytuły. Brytyjski inżynier wrócił do Williamsa w 2017, gdzie został dyrektorem technicznym.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz