Listwa - pasek

poniedziałek, 5 października 2020

Rajd Świdnicki - KRAUSE 2020: Grzyb zwycięża w Świdnicy, Huttunen mistrzem Polski

Jari Huttunen i jego pilot Mikko Lukka (Hyundai i20 R5) zajęli drugie miejsce w 48. Rajdzie Świdnickim-Krause i zdobyli tytuły mistrzów Polski. W ostatniej rundzie RSMP 2020 w Świdnicy triumfowali Grzegorz Grzyb i Michał Poradzisz (Skoda Fabia Rally 2 Evo), którzy wywalczyli tytuły wicemistrzowskie. Trzecie miejsce w rajdzie zajęli Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski (Skoda Fabia Rally 2 Evo), ale na trzeci stopień mistrzowskiego podium wskoczyli Łukasz i Tomasz Kotarbowie (Citroen C3 R5), którzy w finałowej rundzie RSMP uplasowali się na piątej pozycji.

piątek, 2 października 2020

Rajd Koszyc odwołany – mistrza Polski poznamy w Świdnicy

Zaostrzenie przepisów związanych z koronawirusem w Słowacji spowodowało odwołanie 46. Rajdu Koszyc, czwartej, ostatniej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, która miała się odbyć w dniach 16 – 18 października br. Auto Klub Košice, organizator rajdu poinformował o licznych problemach, które pojawiły się wraz ze wzrostem liczby zachorowań i wprowadzeniem stanu wyjątkowego u naszych południowych sąsiadów. W tej sytuacji mistrza Polski poznamy już w najbliższą niedzielę (4 października) na mecie 48. Rajdu Świdnickiego-Krause.

wtorek, 22 września 2020

Rajd Turcji 2020: Evans liderem klasyfikacji generalnej sezonu WRC. Kajetanowicz z najlepszym wynikiem w karierze

Elfyn Evans i Scott Martin wygrali ciężki Rajd Turcji wykorzystując świetnie błędy rywali. Dojechali oni na metę imprezy z przewagą wynoszącą 35,2 sekundy nad Neuvillem i Gilsoulem, którzy prowadzili po drugim dniu rajdu, ale w na pierwszym niedzielnym OSie byli zmuszeni wymienić koło. Podium rajd skompletowała załoga Loeb/Elena (+59,4 sek), która także złapała "kapcia" na OS9. Świetny wynik zanotowała polska załoga Kajetanowicz/Szczepaniak dojeżdżając jako najszybsza załoga wśród aut Rally2 (stare "R5").

poniedziałek, 21 września 2020

Rajd Turcji 2020: Kajetanowicz i Szczepaniak wygrywają Rajd Turcji! Najlepszy wynik w dotychczasowej historii startów!

Fantastyczny triumf duetu LOTOS Rally Team, Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak po raz drugi z rzędu wygrywają rywalizację w Rajdzie Turcji! Polacy pokazali niesamowite tempo na niezwykle trudnych odcinkach specjalnych piątej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata. Wygrali ze wszystkimi konkurentami w samochodach klasy Rally2, wśród których były także wszystkie załogi fabrycznej kategorii WRC 2. Dodatkowo osiągnęli najlepszy w dotychczasowej karierze wynik, zajmując sensacyjne, siódme miejsce w klasyfikacji generalnej! Przed nimi uplasowali się tylko kierowcy jadący nieporównywalnie szybszymi samochodami klasy WRC.

sobota, 19 września 2020

Rajd Turcji 2020: Neuville pewnie na czele stawki. Kajetanowicz najszybszy wśród aut R5

Sebastien Loeb i Daniel Elena pozytywnie zaskoczyli w piątek wykręcając dwukrotnie drugi czas, dzięki czemu byli liderami przed startem sobotniej rywalizacji. Mimo złego doboru opon utrzymali oni drugą pozycję i przed ostatnim dniem Rajdu Turcji trasą oni do najszybszego duetu Neuville/Gilsoul 33,2 sekundy. Dokładnie taką samą stratę ma dwójka Ogier/Ingrassia. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ukończyli dzień na pierwszym miejscu w klasie WRC3 wyprzedzając załogę Bulacia/Der Ohannesian o blisko minutę.

piątek, 18 września 2020

Rajd Turcji 2020: Jedynie 26 załóg w walce o zwycięstwo. Wśród nich Kajetanowicz i Szczepaniak

W weekend 1820.09 rozegrana będzie piąta runda Rajdowych Mistrzostw Świata - Rajd Turcji. Na starcie stanie 26 załóg – 10 w autach klasy WRC, zaś reszta rywalizować będzie w "erpiątkami". Polskie barwy będą reprezentować Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Mimo, że Rajd Turcji odbywa się w tym roku w skróconej formie, to i tak na startujących czekać będzie 12 odcinków specjalnych o łącznej długości 221,34 km.

niedziela, 13 września 2020

Rajd Śląska 2020: Finowie wygrywają na Śląsku

Jari Huttunen i Mikko Lukka zwyciężyli w klasyfikacji generalnej Rajdu Śląska 2020. Finowie jadący Hyundaiem i20 R5 pokonali Grzegorza Grzyba i Michała Poradzisza (Skoda Fabia R5 Evo) o 7,3 s. Na najniższym stopniu podium stanęli Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Volkswagen Polo R5). Do zwycięzców stracili 32,3 s.

czwartek, 10 września 2020

Rajd Śląska 2020: Blisko 120 załóg gotowych do rywalizacji

Aż 117 samochodów – współczesnych i historycznych w piątek, 11 września wyruszy do rywalizacji ze Stadionu Śląskiego. W ramach RSMP wystartuje 70 załóg, 15 uczestników zgłosiło się do Motul HRSMP a w mistrzostwach Śląska będą rywalizować 33 załogi.

poniedziałek, 7 września 2020

Zawodnicy z Leszna wystartowali w 24-godzinnym wyścigu w Pradze!

Trzech lesznian – Mateusz Tabaka, Tomasz Biernat oraz Michał Kaczmarek wystartowali w miniony weekend w 24-godzinnym wyścigu w czeskiej Pradze. Zawodnicy z Leszna reprezentują barwy leszczyńskiego zespołu T&T ProEnergy PRT wspieranego przez BieRni Motorsport. Drużyna walczyła z 14 innymi zespołami z Europy w prestiżowym wyścigu liczonym do światowego rankingu SWS – Sodi World Series.

niedziela, 6 września 2020

Rajd Estonii 2020: Tanak i Jarveoja zwyciężają w domowej rundzie. Kajetanowicz i Szczepaniak dachowali na ostatnim odcinku

Ott Tanak i Martin Jarveoja dowieźli w Rajdzie Estonii pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020 Rajdowych Mistrzostw Świata i pierwsze współpracując z ekipą Hyundai'a. Estoński duet prowadził w klasyfikacji generalnej od trzeciego odcinka specjalnego. Podium skompletowały załogi Breen/Nagle (+22,2 sek) oraz Ogier/Ingrassia (+26,9 sek). W klasie WRC3, gdzie rywalizowali Kajetanowicz i Szczepaniak, polska załoga dachowała na trasie OS17, czyli ostatniej próby sportowej imprezy.