Listwa - pasek

niedziela, 25 kwietnia 2021

Rajd Chorwacji 2021: Ogier wygrywa o 0,6 sekundy, Kajetanowicz najlepszy w WRC3

Rajd Chorwacji był trzecią rundą cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata. Na podium stanęły załogi Ogier/Ingrassia, Evans/Martin (+0,6 sek) i Neuville/Wydaeghe (+8,1 sek). W klasie WRC2 najlepsi okazali się Ostberg i Eriksen, zaś w WRC3 - Kajetanowicz i Szczepaniak.

sobota, 24 kwietnia 2021

Rajd Chorwacji 2021: Kajetanowicz i Szczepaniak liderami!

Trwa sobotni etap Rajdu Chorwacji. Świetne tempo i odpowiednia taktyka Kajetana Kajetanowicza przynoszą efekty. Polacy rozpoczęli dzień jako wiceliderzy, od samego początku atakując rywali. Załoga LOTOS Rally Team wygrała dwie próby, kolejne kończąc na drugiej pozycji, dzięki czemu wyszła na prowadzenie w kategorii WRC 3! Kajetanowicz i Szczepaniak awansowali w klasyfikacji generalnej, a także wśród wszystkich samochodów klasy Rally2, gdzie stawiają czoła duetom fabrycznym.

piątek, 23 kwietnia 2021

Rajd Chorwacji 2021: Kajetanowicz w czołówce, świetne tempo Polaka!

Trwa niezwykle zacięta walka w Rajdzie Chorwacji, trzeciej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ukończyli 6 z 8 dzisiejszych odcinków specjalnych na podium, w świetnym stylu wygrywając drugi przejazd najdłuższej próby Kostanjevac - Petruš Vrh (23,76 km). Po dniu duet LOTOS Rally Team plasuje się na pozycji wiceliderów klasyfikacji WRC 3, będąc w świetnej pozycji do jutrzejszego ataku, jedynie 2,2 sekundy za liderami!

RSMP 2021: Start sezonu ponownie opóźniony

Rajd Nadwiślański w sezonie 2021 nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. Zarząd Automobilklubu Polski podjął taką decyzję po otrzymaniu negatywnej opinii Komendy Wojewódzkiej Policji dotyczącej organizacji imprezy.

środa, 21 kwietnia 2021

Rajd Chorwacji 2021: Rajdowe Mistrzostwa Świata wracają po 2 miesiącach przerwy

Rajd Chorwacji (22-25 kwietnia) w Rajdowych Mistrzostwach Świata zagości po raz pierwszy w swojej blisko 50-letniej historii. Impreza z bazą w Zagrzebiu będzie trzecim rajdem w tegorocznym sezonie WRC. Na liście zgłoszeń widnieje 65 załóg, z czego jedna polska - Kajetanowicz/Szczepaniak, którzy rywalizować będą w klasie WRC3.

wtorek, 20 kwietnia 2021

RSMP 2021: Sześć odcinków specjalnego Rajdu Nadwiślańskiego

Rajd Nadwiślański ma szansę rozpocząć tegoroczny cykl ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Pierwotnie pierwszym rajdem sezonu miał być rajd Świdnicki KRAUSE, jednak ze względu na pandemię impreza została przełożona na drugą połowę roku. Na liście zgłoszeń Rajdu Świdnickiego KRAUSE znalazło się ponad 70 załóg, w tym aż 18 w topowej kategorii Rally 2. To rekordowa liczba od czasu, kiedy samochody tej kategorii pojawiły się na rajdowych trasach.