Listwa - pasek

poniedziałek, 3 grudnia 2018

Rajd Barbórka 2018: Król Karowej z dubletem w warszawskim klasyku [GALERIA ZDJĘĆ]

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak po raz szósty z rzędu wygrali 56. Rajd Barbórka. Załoga LOTOS Rally Team na ostatnim odcinku specjalnym na Bemowie powiększyła swoją przewagę nad Mikołajem Marczykiem i Szymonem Gospodarczykiem (Skoda Fabia R5) do ponad czterech sekund. Załoga Lotos Rally Team była również najszybsza na Kryterium Asów na Karowej.

Kajetanowicz wygrał trzy z czterech odcinków specjalnych tegorocznej Barbórki. Ostatnia próba, zaplanowana na Bemowie została odwołana z powodu opóźnienia po wypadku, do którego doszło na trasie.

Trzykrotny mistrz Europy po porannej rywalizacji na terenie Autodromu Automobilklubu Polski był zmuszony do odrabiania straty, ale już po zakończeniu walki na Torze Modlin wyprzedzał Marczyka o sześć dziesiątych sekundy. Losy rywalizacji miały się więc zadecydować po powrocie na Bemowo.

Kajetanowicz i Szczepaniak pojechali ostatni odcinek perfekcyjnie, nie zostawiając złudzeń swoim rywalom. Ostatecznie ich przewaga wyniosła 4,18 sekundy.

Trzeciego miejsca musiał do ostatnich metrów bronić Łukasz Byśkiniewicz pilotowany przez Adama Jędraszka. Kierowca jadący Hyundaiem i20 od odcinków w Modlinie odpierał ataki Michała Ratajczyka (Mitsubishi Lancer Evo X) i ostatecznie wyprzedził go o nieco ponad sekundę.

Piąte miejsce zajęli Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski. Załoga prowadząca Peugeota 208 RX straciła do zwycięzców ponad 37 sekund.

Ostatnim akcentem 56. Rajdu Barbórka było Kryterium Asów na Karowej, który padł łupem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka.

Na Karowej panowały równe, niezmienne warunki pogodowe. Niespodzianką był doskonały rezultat uzyskany przez Łukasza Byśkiniewicza i Adama Jędraszka. Kierowca TVN Turbo Rally Team prowadził na Karowej do chwili, kiedy na trasie pojawił się Mikołaj Marczyk. Młody kierowca ścigający się Skodą Fabia R5 poprawił rezultat dotychczasowego lidera o blisko 4 sekundy i jedynym, który mógł mu odebrać pierwszą wygraną na Karowej pozostał Kajetanowicz.

Załoga Kajetanowicz / Szczepaniak ruszała na trasę jako ostatnia. Międzyczasy pokazywały wyniki bardzo zbliżone do osiągniętych przez Marczyka, a na mecie kierowca z Ustronia był ostatecznie szybszy o zaledwie 97 setnych sekundy.
Tym samym pierwsza trójka rywalizacji na Karowej była identyczna z układem podium Rajdu Barbórka.


Końcowa klasyfikacja 56. Rajdu Barbórka:
1. Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak - Ford Fiesta WRC
2. Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk - Skoda Fabia R5, +4.18 s
3. Łukasz Byśkiniewicz / Adam Jędraszek - Hyundai i20, +33.59 s
4. Michał Ratajczyk / Jędrzej Szcześniak - Mitsubishi Lancer Evo X, +34.66 s
5. Tomasz Kuchar / Daniel Dymurski - Peugeot 208 RX,  +37.58 s

Czołówka Kryterium Asów Karowa:
1. Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak - Ford Fiesta WRC
2. Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk - Skoda Fabia R5, +0.97 s
3. Łukasz Byśkiniewicz / Adam Jędraszek - Hyundai i20, +3.69 s

źródło: barborka.pl, fot.: Karolina Borkowska / MotoReporter24.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz