Listwa - pasek

środa, 4 marca 2020

Mikołaj „Miko” Marczyk w Mistrzostwach Europy Juniorów ze wsparciem PKN Orlen!

Najmłodszy w historii Mistrz Polski w rajdach samochodowych, zaledwie 24-letni Miko Marczyk ogłosił program startów w sezonie 2020. Kierowca z Łodzi po 3 latach startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski najpierw w zespole Subaru Poland Rally Team, a następnie ŠKODA Polska Motorsport otrzymał właśnie wsparcie od PKN Orlen.


W barwach Orlen Team, razem ze swoim pilotem Szymonem Gospodarczykiem wystartuje w pełnym cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy Juniorów FIA ERC.

– Rozpoczniemy w marcu na Azorach, w maju wybierzemy się na Wyspy Kanaryjskie, następnie pod koniec maja rajd na Łotwie, w czerwcu zapraszam serdecznie wszystkich kibiców na Rajd Polski w Mikołajkach, w lipcu będziemy się ścigać na asfaltach we Włoszech na rajdzie Roma di Capitale, w końcu w sierpniu zakończymy cykl Mistrzostw Europy Juniorów w Czechach na legendarnym Rajdzie Barum. Dodatkowo na zakończenie roku będziemy cieszyć Was naszą jazdą na rajdzie Barbórka Warszawska – powiedział Miko Marczyk na poniedziałkowej konferencji w siedzibie PKN Orlen.

Mikołaj Marczyk w swoim pierwszym sezonie startów za kierownicą auta najwyższej klasy R5 zdobył wicemistrzostwo Polski tracąc na koniec sezonu tyko jeden punkt do zwycięzcy. Rok później, w sezonie 2019 sięgnął po tytuł najmłodszego w historii Mistrza Polski jeszcze na jedną rundę przed zakończeniem rywalizacji w krajowym czempionacie.


– Wielkim zaszczytem jest dla mnie to, że mogę dołączyć Orlen Team. Ostatnie dwa sezony to bardzo udane debiuty w samochodzie kategorii r5, startowaliśmy w zespole Škody i faktycznie zeszły rok zakończył się dla nas we wspaniały sposób. Zostałem najmłodszym Mistrzem Polski w historii, natomiast w tej chwili stoję przed nowymi wyzwaniami. Jest to nowy początek, rozpiera mnie ogromna duma i radość oraz mam świadomość wielkiego wyzwania, ponieważ będę reprezentował narodowe barwy dzięki najwyższemu wsparciu od PKN Orlen. Chciałbym również poinformować, że wszyscy dotychczasowi partnerzy naszych startów: ŠKODA Polska, Volkswagen Financial Services, Michelin, RallyShop.pl oraz Rożek Brokers Group zgłosili chęć i gotowość do uczestnictwa w naszych kolejnych rajdowych przygodach za co ogromnie im dziękuję.

Staram się nie patrzeć daleko w przyszłość, zazwyczaj patrzę na przyszłość nieco bliższą, faktycznie mój wiek 23 lat był relatywnie młody w skali polskich zawodników, jednak patrząc na arenę międzynarodową, choćby na Mistrzostwa Europy zawodników w moim wieku, bardzo utalentowanych jest wielu. Przede mną okres wytężonej pracy, chciałbym w tym sezonie udowodnić swoją wartość, pokazać to, że jest we mnie potencjał i przez najbliższe 2 albo 3 lata z tak wspaniałym wsparciem reprezentować nasz kraj oraz docelowo walczyć o jak najwyższe pozycje w Mistrzostwach Europy. Ciężko powiedzieć czy jest to marzenie, myślę że to jest pewnego rodzaju cel. Zawsze marzenia staram się zamieniać w cele, które jestem w stanie doścignąć. Proszę Was o trzymanie mocno kciuków – dodał najmłodszy w historii Mistrz Polski.

Pierwszy występ załogi Marczyk/ Gospodarczyk w barwach Orlen Team już 27 marca na Azorach.

fot. mikomarczyk.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz