Listwa - pasek

piątek, 9 października 2020

Rajd Sardynii 2020: Ponad 60 załóg w walce o najlepsze w wyniki na włoskich szutrach

Dziś ruszyła szósta runda sezonu 2020 Rajdowych Mistrzostw Świata. Wśród 64 załóg, które biorą udział w Rajdzie Sardynii, są reprezentanci polskich barw - Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Jest to ich trzeci start w tej imprezie i jak dotąd ich najlepszym wynikiem było drugie miejsce wywalczone w klasie WRC2 w zeszłorocznej edycji tego rajdu.

Ciekawostką jest, że w samochodzie funkcyjnym (w Citroenie C3 WRC) zobaczymy Pettera Solberga i Andreasa Mikkelsena - będą oni sprawdzać gotowość każdego odcinka specjalnego. Potem wystartują załogi, które będą się liczyć w walce o rezultat w rajdzie. W autach WRC zobaczymy aż 12 załóg, z czego 10 wystawiły zespoły fabryczne: 3 Toyota (Evans/Martin, Ogier/Ingrassia, Rovanpera/Halttunen), 4 Hyundai (Tanak/Jarveoja, Neuville/Gilsoul), Sordo/del Barrio, Loubet/Landais) oraz 3 M-Sport (Lappi/Ferm, Suninen/Lehtinen, Greensmith/Lehtinen). W pozostałych dwóch autach WRC pojadą duety Katsuta/Barritt (Toyota Yaris WRC) oraz Prokop/Jůrka (Ford Fiesta RS WRC). Dla Martina Prokopa będzie to już 14. start w Rajdzie Sardynii.

W klasie WRC2, czyli załóg w autach R5 wystawianych przez zespoły fabryczne zobaczymy duety: Tidemand/Barth (Škoda Fabia Rally2 evo), Østberg/Eriksen (Citroën C3 R5), Fourmaux/Jamoul (Ford Fiesta Rally2), Gryazin/Aleksandrov (Hyundai i20 R5), Veiby/Andersson (Hyundai i20 R5), Brynildsen/Minor (Škoda Fabia Rally2 evo). Po 5 rajdach liderem klasy jest Pontus Tidemand, który ma jedynie 5 punktów przewagi nad Madsem Østbergiem.

W kategorii WRC3 zobaczymy aż 15 załóg. O zwycięstwo w niej będą walczyć m.in. Bulacia i Der Ohannesian (Citroën C3 R5, aktualni liderzy klasy), Huttunen i Lukka (Hyundai i20 R5), Kajetanowicz i Szczepaniak (Škoda Fabia Rally2 evo) oraz Solberg i Johnston (Škoda Fabia Rally2 evo).
Rajd Sardynii jest także 3. z 4 rund klasy JWRC (wcześniej były nimi Rajd Szwecji oraz Rajd Estonii). W tej kategorii rywalizować będzie 8 załóg - nie zabrakło wśród nich aktualnych liderów, czyli Sesksa i Francisa.

Tegoroczna edycja rajdu liczy 16 odcinków - wiele z nich jest znanych m.in. z zeszłych lat. W piątek i sobotę załogi będą miały do pokonania po 6 tych samych odcinków podzielonych na dwie pętle. Niedzielną rywalizację zakończą 2 dwukrotnie przejeżdżane próby sportowe, z czego ostatnia będzie Power Stagem. Zwycięzcę 17. Rajdu Sardynii powinniśmy poznać przed godziną 13:00.

fot. kajto.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz