Listwa - pasek

piątek, 22 stycznia 2021

Rajd Monte-Carlo 2021: Evans i Martin liderami po piątkowej rywalizacji

Za załogami rywalizującymi w 89. Rajdzie Monte-Carlo już 7 odcinków specjalnych. Liderami są Elfyn Evans i Scott Martin, mimo tego, że wygrali jedynie jeden odcinek specjalny. W walce o wynik nie ma już Suninena i Markkuli, którzy wypadli na OS1, a uszkodzenia ich Forda Fiesty WRC uniemożliwiły dalszą jazdę.

Zaledwie 7,6 sekundy za Evansem i Martinem są Sebastien Ogier i Julien Ingrassia, którzy w pewnym momencie prowadzili w rajdzie, ale na OS6 przebili oponę i obrócili się tracąc około 30 sekund, co spowodowało spadek na dalszą pozycję. Trzecie miejsce zajmują Ott Tanak i Martin Jarveoja (+25,3 sek). Estończycy byli na pierwszym miejscu po dwóch czwartkowych odcinkach specjalnych.

Czwarty jest duet Rovanpera/Halttunen (+53,1 sek), który dostał karę 10 sekund za spóźnienie na start OS4. Finowie na kończącym dziś OS7 wyprzedzili załogę Neuville/Wydaeghe (+59,1 sek) spychając ich na pozycję dalej. Szóste miejsce zajmują Dani Sordo i Carlos del Barrio (+1:49,6 min), którzy nie trafili z wyborem opon, stąd nie byli najszybsi na pierwszej piątkowej pętli.

Na siódmej pozycji, po dwóch dniach rywalizacji, zajmuje najszybszy duet w aucie Rally2, czyli Mikkelsen i Floene (+3:50,8 min). Jednocześnie duet rywalizujący Skodą Fabią Rally2 evo lideruje w klasie WRC2. Dalej sklasyfikowane zostały załogi Katsuta/Barritt (+4:05 min) oraz Fourmaux/Jamoul (+4:37,9 min, drugie miejsce w WRC2). Dziesiątkę zamyka najlepszy duet M-Sportu, czyli Greensmith i Edmondson ze stratą 5:10,8 min do lidera rajdu.

Na mecie piątkowych zmagań nie pojawili się Pierre-Louis Loubet i Vincent Landais. Załoga jadąca i20 WRC przygotowywanym przez 2C Competition zbyt mocno opóźniła hamowanie i uderzyła w skarpę. Spowodowało to odwołanie OS7.

W sobotę rywalizacja zacznie się o 6:30 od odcinka La Breole - Selonnet (18,31 km), który zostanie pokonany przez załogi podwójnie, który także zamknie ten dzień. Pierwszą pętlę dopełni próba sportowa Saint-Clement - Freissinieres (20,48 km).

Ostatniego dnia kierowcy zmierzą się na czterech odcinkach: Puget-Theniers - La Penne (12,93) oraz Brianconnet - Entrevaux (14,31 km), które będą rozegrane dwukrotnie. Drugi przejazd odcinka Brianconnet - Entrevaux stanowić będzie Power Stage, zamykający rywalizację w rajdzie.

fot. redbullcontentpool.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz