Listwa - pasek

piątek, 21 października 2022

Rajd Katalonii 2022: Kajetanowicz i Szczepaniak walczą o mistrzostwo, rusza Rajd Katalonii!

W Hiszpanii rozpoczyna się przedostatnia runda Rajdowych Mistrzostw Świata, asfaltowy Rajd Katalonii. W czwartkowy wieczór na ceremonii startu pojawią się Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy walczą o tytuły w kategorii WRC 2. Polacy odbyli na miejscu dwudniowe testy samochodu, a dziś pokazali dobre tempo na oficjalnym odcinku testowym przed rajdem.

— Wracamy na asfalty i myślę, że odrobiliśmy pracę domową. ORLEN Rally Team jak zawsze ciężko pracował, by po półrocznej przerwie dobrze przygotować się do rywalizacji na tej nawierzchni. Reagowanie i dostosowywanie się do nieprzewidzianych sytuacji zawsze było naszym atutem i nie inaczej jest teraz. Jestem więc spokojny, mimo że pogoda może tutaj płatać figle na każdym kroku. Przekonaliśmy się już o tym na odcinku testowym, który był bardzo mokry i deszczowy, ale my pojechaliśmy go dobrym tempem i jestem z tego zadowolony. Mamy liczną i wymagającą obsadę, dlatego wiem, że nie będzie łatwo. Jak zawsze będziemy dawać z siebie wszystko i cieszyć się jazdą, a potem zobaczymy. Trzymajcie kciuki! — wypowiedział się Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

Na czele WRC 2 widnieje Andreas Mikkelsen, który wykorzystał już limit siedmiu startów i ma 109 punktów. Kajetanowicz traci do niego 13 oczek i może punktować zarówno w Hiszpanii, jak i kończącej sezon Japonii — podobnie jak trzeci Emil Lindholm (89 pkt.). W walce o podium jest jeszcze Yohan Rossel (80 pkt.), dla którego Hiszpania będzie ostatnim startem. Francuz nie ma już jednak szans na mistrzostwo, które rozstrzygnie się w norwesko-polsko-fińskiej walce.

Rajd Katalonii liczy blisko 300 kilometrów rywalizacji podzielonej na dziewiętnaście odcinków specjalnych. Pierwszy etap rozegrany zostanie w piątek i złożony będzie z czterech dwukrotnie pokonywanych odcinków specjalnych, przedzielonych przerwą serwisową: OS 1/5 Els Omells - Maldà (11,05 km), OS 2/6 Serra de la Llena (11,79 km), OS 3/7 Les Garrrigues Altes (22,64 km) i OS 4/8 Riba-roja (13,89 km). Kolejne etapy zaplanowano na sobotę i niedzielę.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner ORLEN Rally Team – PKN ORLEN, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, Grupa Sikora oraz SJS Driving Experience.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz