Listwa - pasek

środa, 3 maja 2023

Rajd Wysp Kanaryjskich 2023: Pierwsze asfalty tego sezonu ERC

Druga runda sezonu 2023 Rajdowych Mistrzostw Europy, Rajd Wysp Kanaryjskich, odbędzie się w dniach 4-6 maja. Na starcie pojawią się łącznie 82 załogi, z czego aż 36 rywalizować będzie w autach klasy Rally2 lub R5. Dwie z nich będą reprezentować polskie barwy - będą to Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel (Škoda Fabia Rally2 evo) oraz Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot (Ford Fiesta Rally2). 

Po Rajdzie Fafe, który inaugurował w tym roku sezon ERC, liderami klasyfikacji generalnej są Hayden Paddon i John Kennard. Z Portugalii wywieźli oni 34 punkty. Nowozelandzkiego duetu nie zabraknie na trasach Rajdu Wysp Kanaryjskich. Ponownie rywalizować będą oni Hyundai'em i20 N Rally2 w barwach BRC Racing Team. Na starcie nie zabraknie także Madsa Ostberga i Patrika Bartha (Citroen C3 Rally2), którzy poprzednią rundę zakończyli na drugiej pozycji. Z aktualnej czołowej trójki "generalki" zabraknie Georga Linnamae pilotowanego przez Jamesa Morgana. Powodem jest to, że Estończyk skupił się na walce w cyklu WRC, w kategorii WRC2.

Ze znanych nazwisk w Rajdowych Mistrzostwach Europy na asfaltach Wysp Kanaryjskich zobaczymy m.in. załogi: Llarena/Fernandez (Škoda Fabia RS Rally2), Kristensson/Johansson (Citroën C3 Rally2), Bonato/Boulloud (Citroën C3 Rally2), Heikkila/Vaaleri (Škoda Fabia Rally2 evo) oraz Csomos/Nagy (Škoda Fabia Rally2 evo).

W klasie ERC3 jedyną startującą załogą będą Jon Armstrong oraz Cameron Fair. Będą oni jechać nowym Fordem Fiesta Rally3 wyprodukowaną w polskim oddziale M-Sportu.

W ERC4 o zwycięstwo będą rywalizować cztery załogi: Dapra/Guglielmetti, Kreuter/Kvick Andersson, Hangodi/Bunkoczi (wszyscy Peugeot 208 Rally4) oraz Grillo/Bracchi (Renault Clio R3).

Jazdę w Rajdzie Wysp Kanaryjskich załogi zaczną od czwartkowego (4.05) shakedownu San Mateo, który wystartuje o 13:15 polskiego czasu.
Rywalizacja zacznie się tego samego dnia od OS1 Las Palmas de Gran Canaria - Disa (1,88 km) o godzinie 22:05.
Następnie, w piątek (5.05) na załogi będą czekać 2 pętle po 3 odcinki specjalne: Galdar (14,95 km), Tejeda (10,41 km) i Santa Lucia (19 km).
Podobny układ będzie w sobotę (6.05), tylko dzień będzie składać się z nowych prób. Będą to: Arucas (8,99 km), Moya-Valleseco (27,74 km) oraz San Mateo-Valsequillo (13 km), którego drugi przejazd kończący rajd będzie dodatkowo punktowanym Power Stagem. Zwycięzcę drugiej rundy ERC powinniśmy poznać około godziny 18:30 polskiego czasu.

fot. redbullcontentpool.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz