Listwa - pasek

piątek, 5 lipca 2024

Rajd Estonii 2024: Marczyk i Gospodarczyk powracają na trasy Rajdu Estonii na zakończenie szutrowej części sezonu

W dniach 5-7 lipca odbędzie się 14. Rajd Estonii. Impreza będzie stanowiła 4. rundę sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy ERC. Wydarzenie zakończy jednocześnie szutrową część sezonu najstarszych rajdowych mistrzostw na świecie. Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk mają już doświadczenie z tej imprezy i dobrze ją wspominają.

14. Rajd Estonii będzie dla Miko Marczyka i Szymona Gospodarczyka zwieńczeniem jednego z segmentów sezonu 2024. Dla załogi ORLEN Team jest to czwarty start w czwarty kolejny weekend. Jest to część sezonu z bardzo szybkimi, szutrowymi rajdami w północnej części Europy. Najpierw Polacy wystartowali w Królewskim Rajdzie Skandynawii, później pojawili się na Rajdzie Warmińskim, ORLEN 80. Rajdzie Polski, a teraz zakończą ten etap sezonu występem w Rajdzie Estonii. Będzie to jednocześnie koniec największego rajdowego zgrupowania dla Marczyka i Gospodarczyka oraz koniec szutrowej części sezonu ERC.

Dla Miko i Szymona będzie to już trzeci start w Rajdzie Estonii. Dwa poprzednie miały miejsce przy okazji występów załogi ORLEN Team w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC 2. W obu poprzednich przypadkach Polacy jechali dobrym, równym tempem i zbierali cenne doświadczenie za każdym razem meldując się na mecie. W roku ubiegłym Miko i Szymon zajęli w Estonii 3. miejsce w klasie WRC 2 Challenger, notując tam drugi najlepszy wynik w sezonie 2024. Załoga Skody Fabii RS Rally2 ma zatem dobre wspomnienia z tej imprezy.

Bazą 14. Rajdu Estonii będzie Tartu, intelektualna i kulturalna stolica kraju położona w jego wschodniej części. Organizator przygotował 14 odcinków specjalnych o łącznej długości 187 kilometrów. Rywalizacja rozpocznie się od superoesu Tartu vald w piątek, 5 lipca, o godzinie 18:35 czasu polskiego. Zakończy ją z kolei Power Stage Kambja, który wystartuje w niedzielę, 7 lipca, o godzinie 14:05 czasu polskiego. Do walki zgłosiło się 51 załóg, z czego 21 z nich skorzysta z samochodów Rally2. Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk nakleją na drzwi swojej Skody Fabii RS Rally2 numer 6.

tekst i fot.: inf. pras. Mikołaja Marczyka

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku, aby być na bieżąco.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz