Listwa - pasek

poniedziałek, 5 stycznia 2015

Rajd Janner - podsumowanie dnia pierwszego

fot. fb.com/KajetanKajetanowicz

Pierwszy dzień był bardzo udany dla załogi Lotos Rally Team. Wygrana 10 z 10 OSów udowodniła, że Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran będą liczyć się w walce o tytuł Mistrza Europy w tym roku.


PĘTLA 1 (OS1-OS3): 
Polska załoga Kajetanowicz/Baran rozpoczęła pierwszy dzień rajdu fenomenalnie. Po pierwszej pętli miała już 30-sekundową przewagę nad Robertem Consanim. 
W Rajdzie Janner udział biorą też inne polskie załogi. Sławomir Ogryzek jadący Peugeotem 208 R2 w klasyfikacji generalnej po trzech odcinkach specjalnych uplasował się na ósmej pozycji. Do lidera rajdu, Kajetana Kajetanowicza, traci ponad 5 minut.
Trzecia i ostatnia polska załoga Sikorski/Jurgała jadąca Hondą Civic Type R ukończyła pierwszą pętlę na 23. pozycji.


Tak swój udział w rajdzie zakończył na dziś Craig Breen -  wypadł na pierwszym odcinku specjalnym:

PĘTLA 2 (OS4-OS6)

Kolejne trzy OSy należały do załogi Lotos Rally Team. Dzięki swojej świetniej jeździe utrzymała pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej i powiększyła przewagę do 1:09.1 minuty nad drugim Robertem Consanim. Trzecią pozycję utrzymał Czech Jaromir Tarabus. Kajetanowicz podsumował krótko swoją jazdę: "Wygraliśmy ten odcinek, to może być trochę nudne, jednak we wnętrzu auta emocji jest sporo. Wszystko pracuje w porządku, więc możemy jechać na serwis"
Inne polskie załogi:
 - załoga Ogryzek/Wróbel spadła na 10. pozycję (strata 10:36.9 do lidera)

 - załoga Sikorski/Jurgała awansowała na 19. pozycję (strata 21:30.9 do lidera)


PĘTLA 3 (OS7-OS8):

Po raz kolejny załoga Kajetanowicz/Baran pokazała klasę. Wygrała 2 odcinki specjalne i powiększyła swoją przewagę do 2 minut i 48 sekund. Prawie wszystkie załogi narzekały na ciężkie warunki na trasie. Słaba widoczność, padający gęsty śnieg z pewnością nie ułatwiały jazdy. W klasyfikacji generalnej na pierwszych trzech pozycjach nic się nie zmieniło. Druga pozycję zachował Francuz Robert Consani, a trzecią Czech Jaromir Tarabus.
Polska załoga Ogryzek/Wróbel bez zmian (10. miejsce), załoga Sikorski/Jurgała spadła o 1 pozycję (20. miejsce).


PĘTLA 4 (OS9-OS10):

Świetna jazda Kajetana Kajetanowicza do samego końca dnia! Kolejne dwa wygrane OSy i powiększenie przewagi w klasyfikacji generalnej do prawie 4 minut. Gratulacje dla załogi! Oto co mówił Kajto po dzisiejszym dniu:
Załoga Ogryzek/Wróbel spadła na 12. pozycję (strata 20:18.1 do lidera)
Załoga Sikorski/Jurgała awansowała na 19. pozycję (strata 48.08.9 do lidera)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz