Listwa - pasek

wtorek, 6 stycznia 2015

Rajd Janner - podsumowanie

fot. Kajto.pl

Drugi rok z rzędu Rajd Janner należy do polskich kierowców! Kajetan Kajetanowicz w fantastycznym stylu zgarnia całą pulę punktów, a Sławomir Ogryzek wygrywa w swojej klasie.


STREAM DO EUROSPORTU NA DOLE WPISU (RELACJA ROZPOCZYNA SIĘ O 23:45)


Warunki w Rajdzie Janner nie były łatwe. Sam Robert Consani, który rajd ukończył na drugiej pozycji (strata do zwycięzcy rajdu: 7:07.4), wielokrotnie powtarzał w wywiadach po OS-ach "jest bardzo, bardzo ciężko". Jednak dla Kajetana Kajetanowicza już tak ciężko nie było. Przekraczając metę OSów z uśmiechem na ustach mówił reporterowi radia ERC "świetny odcinek, jesteśmy zadowoleni". No, ale jak można nie być zadowolonym będąc szybszym od pozostałych kierowców na 17 z 18 odcinkach specjalnych.


Pierwszy dzień był udany nie tylko dla Kajetana Kajetanowicza i Jarosława Barana, którzy zwyciężyli 10 z 10 OSów wypracowując przewagę 3:52.4 na drugim Robertem Consanim. 
Dobrą jazdą popisała się również załoga Ogryzek/Wróbel, która po 10 odcinkach specjalnych jadąc samochodem klasy R2 w klasyfikacji generalnej była na 11. miejscu, natomiast załoga Sikorski/Jurgała dzień zakończyła pierwszy dzień rywalizacji na 19. pozycji. 

Jedyną polską załogą, która nie ukończyła pierwszego dnia zmagań był duet Kabaciński/Dachowski. Odpadli oni z rywalizacji na pierwszym odcinku specjalnym, tak jak Craig Breen. Auto nie było w ogóle uszkodzone i powrócili oni do rywalizacji drugiego dnia zmagań.

Tak jechała załoga Lotos Rally Team na OS1:
Drugi dzień też okazał się fenomenalny w wykonaniu Kajto. Polak wygrał 7 z 8 OSów oddając jedynie ostatni odcinek specjalny Białorusinowi Alexeyowi Lukyanukowi. "To był fantastyczny rajd. Nie wiem, co powiedzieć. Dziękuję wszystkim, którzy w nas wierzyli, czuliśmy Wasze wsparcie. Dziękuję zespołowi, sponsorom, to coś niesamowitego!" - powiedział na mecie Rajdu Janner Kajetan Kajetanowicz. 

Robert Consani utrzymał swoją drugą pozycję. "To jest niesamowite! Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy! Doskonale! Na tym odcinku pojechaliśmy na maksimum!" powiedział Francuz na mecie.

Na ostatnim odcinku specjalnym trzecią lokatę stracił Jaromir Tarabus na rzecz Alexeya Lukyanuka. Było to spowodowane brakiem przyczepności, mimo tego czeska załoga była bardzo zadowolona ze zdobytych punktów.

Druga polska załoga, Sławomir Ogryzek/Jakub Wróbel pomimo jednego błędu, jaki popełniła na OS14 (uderzenie w zaspę, na szczęście bez poważnych konsekwencji) cały czas kontrolowała tempo innych rywali i spokojnie zmierzała po zwycięstwo w swojej klasie w Rajdzie Janner. 

Do mety, bez przygód, dojechała załoga Grzegorz Sikorski/Michał Jurgała. Rajd ukończyli na 18. miejscu w generalce i 6. w swojej klasie.

Po nieudanym pierwszym dniu duet Łukasz Kabaciński/Grzegorz Dachowski za cel wziął sobie ukończenie drugiego dnia rajdu. Cel ten udało się zrealizować, a na mecie rajdu Łukasz Kabaciński wypowiedział się krótko: "Cieszę się, że tu jestem".


Tak jechał Kajetan Kajetanowicz w ostatnim dniu zmagań Rajdu Janner (+wywiad):
Klasyfikacja końcowa Rajdu Janner (w nawiasie strata do lidera):
1. Kajetanowicz/Baran

2. Consani/Vilmot (+7:07.4)
3. Lukyanuk/Chervonenko (+8:28.1)
4. Tarabus/Trunkat (+8:48.8)
5. Fischeriehner/Unterweger (+22:38.6)
...
10. Raoux/Escartefigue (+35:00.5)
11. Ogryzek/Wróbel (+35:02.9) - wygrana w swojej klasie
12. Trencsenyi/Verba (+39:01.3)
...
18. Sikorski/Jurgała (+1:12:54.9)


LINK DO LIVESTREAMA EUROSPORTU (start ok. 23:40): LIVESTREAM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz