Listwa - pasek

sobota, 27 kwietnia 2019

Rajd Argentyny 2019: Defekt Polo GTI R5 wyklucza Kajetanowicza z rajdu. Neuville liderem imprezy

Po pierwszym dniu rywalizacji na mokrych i błotnistych odcinkach Rajdu Argentyny najszybsi są Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul. Drudzy Ogier i Ingrassia mają do Belgów 11,9 sekundy straty, zaś trzeci - Tanak i Jarveoja (+13,4 sek). W WRC2 nie pojadą już Kajetanowicz i Szczepaniak. Wczoraj na OS4 urwali tylne koło po lądowaniu na niewielkiej hopie. Do startu do tego odcinka prowadzili oni w swojej klasie.

Podczas pierwszego dnia Rajdu Argentyny sporo zawodników miało problemy, by bezpiecznie ukończyć wszystkie odcinki specjalne. Esapekka Lappi dachował na OS8, zaś na tym samym odcinku Otta Tanaka postawiło bokiem na trasie, a Kris Meeke jechał bez trzeciego biegu. Sebastien Ogier miał groźny moment podczas którego jechał na dwóch kołach.
O sporym pechu mogą mówić Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Po lądowaniu z niewielkiej hopy w Volkswagenie Polo GTI R5 urwało się tylne zawieszenie. Wieczorem, po zakończeniu rywalizacji pierwszego dnia w Argentynie, okazało się, że polski duet nie pojawi się na kolejnych odcinkach rajdu. Kajetanowicz nie jest jedynym pechowcem, który miał podobną przygodę. Problem z urywającym się tylnym zawieszeniem (lub uszkadzającą się tylną belką) pojawił się już podczas testów Polo GTI R5 kilka miesięcy temu, co możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach.


Drugi dzień rywalizacji Rajdu Argentyny to 7 odcinków specjalnych. Pierwszy z nich rusza o godzinie 12:47. Pełny harmonogram imprezy możecie zobaczyć TUTAJ.

fot. WRC.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz