Listwa - pasek

sobota, 27 kwietnia 2019

Rajd Argentyny 2019: Neuville i Gilsoul bez zmian na czele. Poważny wypadek Bulacii Wilkinsona [WIDEO]

Blisko minutę przewagi mają liderzy Rajdu Argentyny, czyli Neuville i Gilsoul, nad Mikkelsenem i Jaegerem (+45,7 sek) po wypadnięciu z trasy Otta Tanaka na OS14, który do tego momentu zajmował drugą lokatę. Po przygodzie Estończyka na tymczasowe podium awansowali Meeke i Marshall (+1:03,2 min). O sporym pechu mogą mówić Evans i Martin, których drobny błąd kosztował nagłe zakończenie rywalizacji.

Czwarte miejsce zajmują Ogier i Ingrassia (+1:06,0 min), którzy stracili wspomaganie kierownicy na dwa ostatnie odcinki pierwszej pętli. Zaledwie 6 sekund za Francuzami są Sordo i Del Barrio. Wśród aut R5 najlepszy jest duet Ostberg/Torstein (C3 R5) liderujący w klasie WRC2 Pro, który zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Najszybszą dziesiątkę zamykają Heller i Marti, którzy są najlepsi w kategorii WRC2.

Do mety dziś nie dotarł Elfyn Evans, który rolował na OS10. Fiestę WRC na jednym z zakrętów zbyt mocno zarzuciło i załoga przodem uderzyła w kamień. Gdyby nie napotkana na drodze przeszkoda, ich błąd zakończyłby się jedynie na utracie kilku sekund, jednak skończyło się na wypadnięciu z dalszej rywalizacji. Do tego momentu zajmowali oni szóste miejsce. 


Groźny wypadek miała załoga Bulacia Wilkinson/Cretu. Na OS9 zaliczyli oni poważną "rolkę", przy dużej prędkości. Załodze nic się nie stało. Do momentu wypadku zajmowali oni drugie miejsce w klasie WRC2 Pro.
Na niedzielę zaplanowano 3 odcinki specjalne: OS16 Copina - El Cóndor (14:08), OS17 Mina Clavero - Giulio Cesare (15:31) oraz kończący rajd OS18 El Cóndor (Power Stage, 17:18).

fot. redbullcontentpool.com


Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz