Listwa - pasek

poniedziałek, 9 grudnia 2019

Rajd Barbórka 2019: Kajetanowicz po raz siódmy!

Kajetan Kajetanowicz siódmy raz wygrał Rajd Barbórka. Tym samym wicemistrz świata kategorii WRC został samodzielnym liderem pod względem liczby zwycięstw w grudniowym klasyku. Do dziś po sześć wygranych mieli na koncie właśnie Kajetanowicz oraz Tomasz Kuchar.

ZOBACZ TEŻ: Rajd Barbórka 2019: Kajetanowicz i Szczepaniak ponownie liderami na Karowej

Załoga Kajetanowicz / Szczepaniak wygraną zapewniła sobie po doskonałej jeździe na porannych odcinkach specjalnych w Modlinie, gdzie ich Ford Fiesta WRC był absolutnie bezkonkurencyjny. Kolejne odcinki, Autodrom Bemowo oraz Tor Służewiec wygrywali Jari Huttunen i Miko Marczyk, jednak strata z Modlina była zbyt duża, aby zagrozić Kajetanowiczowi.

Drugie miejsce w klasyfikacji końcowej rajdu zapewnił sobie właśnie Huttunen (Hyundai i20). Fin, który ma na swoim koncie starty w cyklu WRC, stracił do Kajetanowicza ponad pół minuty. Trzecie miejsce w Rajdzie Barbórka na ostatnich odcinkach zapewnił sobie Miko Marczyk, pilotowany przez Szymona Gospodarczyka. Jadący Skodą Fabią R5 mistrz Polski ostatecznie wyprzedził rzutem na taśmę Bryana Bouffier i Pascala Brodnickiego (Ford Fiesta).


Tegoroczna Barbórka zakończy się prestiżowym kryterium Asów na Karowej. Pierwsze samochody rywalizujące o wygraną pojawią się na trasie kilkanaście minut po godzinie 18:00.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA RAJDU BARBÓRKA (najlepsza piątka):
  1. Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak Ford Fiesta WRC
  2. Jari Huttunen / Mikko Lukka Hyundai i20 +34.95
  3. Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk Skoda Fabia R5 +43.06
  4. Bryan Bouffier / Pascal Brodnicki Ford Fiesta +55.43
  5. Łukasz Byśkiniewicz / Adam Jędraszek Hyundai i20 +1:09.6
fot. Karolina Borkowska / MotoReporter24.pl 

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz