Listwa - pasek

wtorek, 29 listopada 2022

Rajd Barbórka 2022: Walka z czasem trwa. Kajetan Kajetanowicz zbiera siły przed Rajdem Barbórka

W najbliższy piątek wystartuje jubileuszowy, 60. Rajd Barbórka – wydarzenie, które ma obowiązkowe miejsce w kalendarzu każdego miłośnika rajdów samochodowych w Polsce. Nie inaczej jest z Kajetanem Kajetanowiczem, dla którego to wyjątkowy czas i możliwość spotkania z polskimi kibicami na krajowych oesach. Mimo poważnej kontuzji trzykrotny mistrz Europy ciężko pracuje, by być gotowym do startu. Dzisiaj zaprezentował projekt oklejenia swojej rajdówki, przygotowany specjalnie na tegoroczne zmagania.

Kajetan Kajetanowicz to ośmiokrotny zwycięzca popularnej „Barbórki”. Do swojej trwającej niemal dekadę dominacji w tym rajdzie, dołożył także dziewięć triumfów w Kryterium Asów na Karowej, najbardziej prestiżowym odcinku specjalnym w Polsce. Jednak czy tym razem zobaczymy ustronianina za kierownicą rajdówki, okaże się dopiero przed samym startem.

– Od powrotu z Rajdu Japonii robię wszystko, by wystartować w Barbórce, która dla mnie zawsze jest jednym z najważniejszych punktów sezonu i wyjątkową okazją, by spotkać się z kibicami. Rehabilitacja nie jest łatwa, a ostateczna decyzja zapadnie dopiero w trakcie lub po zakończeniu testów, które mamy zaplanowane przed samym rajdem. Dla mnie jako sportowca to bardzo trudna decyzja, ale do samego końca nie odpuszczę. Niezależnie od tego, jak sprawy się potoczą, widzimy się na tym rajdzie. Wiem, że trzymam Was w niepewności, ale okoliczności są wyjątkowe i na pewne rzeczy nie mam wpływu. Żeby nieco zrekompensować Wam tę sytuację, razem z moim zespołem zdecydowaliśmy się już teraz zaprezentować oklejenie przygotowane specjalnie na tegoroczną „Barbarę” – mówi kierowca ORLEN Rally Team.

Jak co roku, właśnie na „Barbórkę”, Kajetanowicz przygotował specjalne barwy swojej Škody Fabii Rally2 evo, którą wraz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem wywalczyli czwarte z rzędu podium na koniec sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata. Tym razem czarno-srebrna rajdówka naszej eksportowej załogi nabierze kolorów. Projekt oklejenia przywodzi na myśl przywiązanie i miłość do rodziny oraz wielką rajdową pasję. Bezkresny kosmos symbolizuje odwagę w odkrywaniu tego, co nieznane i w przekraczaniu własnych granic. Przedstawiona koncepcja, pomimo tego, że została zaplanowana jeszcze przed Rajdem Japonii, stała się w obecnych okolicznościach jeszcze bardziej aktualna. Kajetanowicz postawił sobie ambitny cel: walka w Rajdzie Barbórka. W tym roku podjęcie rękawicy wiąże się dodatkowo z walką o powrót do jak najlepszej sprawności fizycznej, która umożliwi prowadzenie samochodu rajdowego.

60. Rajd Barbórka rozpocznie się już w ten piątek (2.12.2022) od OS1 SZNAJDER Batterien Pruszków o długości 3,60 kilometra. Pierwsze załogi pojawią się na starcie o godzinie 17:35. Dalsza rywalizacja rozegrana zostanie w sobotę (3.12.2022) na pięciu odcinkach specjalnych, które zaplanował organizator. Najpierw kierowcy pokonają dwa razy odcinek specjalny Tor SŁOMCZYN (3,85 km), następnie zmierzą się dwukrotnie z najdłuższą próbą rajdu Tor SŁUŻEWIEC (5,38 km). Zmagania zakończy krótki, niespełna dwukilometrowy oes Autodrom BEMOWO DUET (1,78 km). Całą imprezę zwieńczy natomiast Kryterium Asów i legendarny odcinek specjalny Karowa (2,10 km), który wystartuje w sobotę o godzinie 17:30. Lista zgłoszeń tegorocznego Rajdu Barbórka zawiera aż 131 załóg!

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner ORLEN Rally Team – PKN ORLEN, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, Grupa Sikora oraz SJS Driving Experience.

źródło: kajto.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz