Listwa - pasek

czwartek, 9 lutego 2023

Rajd Szwecji 2023: Czas na rywalizację na śniegu. Na liście startowej polski duet

Rajdowe Mistrzostwa Świata zawitały na północ Szwecji. Drugi rok z rzędu Rajd Szwecji (9-12.02) ma swoją bazę w miejscowości Umeå - przeniesienie jej z Torsby (a wcześniej z Karlstadu) zapewnia rywalizację na śniegu i lodzie. Organizatorzy 70. Rajdu Szwecji przygotowali łącznie 18 odcinków specjalnych.

W tegorocznym Rajdzie Szwecji zobaczymy 9 aut klasy Rally1. Trzy z nich wystawiła ekipa Toyoty - zobaczymy w nich duety Rovanpera/Halttunen, Evans/Martin oraz Katsuta/Johnston. Dodatkowo w prywatnym Yarisie Rally1 zobaczymy wracającego na rajdowe trasy Bertelliego i Scattolina. Również trzy auta przygotował Hyundai. Pokażą się w nich załogi: Neuville/Wydaeghe, Lappi/Ferm i Breen/Fulton. Pozostałe dwa samochody wystawił M-Sport - w Pumach Rally1 pojadą dwójki Tanak/Jarveoja oraz Loubet/Gilsoul.

W kategorii WRC2 o zwycięstwo walczyć będzie łącznie 23 załogi. W autach Rally2 wystartują m.in. duety Solberg/Edmondson, Veiby/Eriksen, Lindholm/Hämäläinen i Suninen/Markkula. Oczy polskich kibiców będą zwrócone na jedyną załogę reprezentującą biało-czerwone barwy - Michał Sołowow swoich sił w Rajdzie Szwecji spróbuje już po raz 13. Pilotować go, po raz kolejny, będzie Maciej Baran. Sołowow będzie walczyć o wynik także w klasie WRC Masters Cup.

Rajd Szwecji będzie pierwszym startem dla wszystkich załóg w klasie WRC3, gdzie o najlepszy wynik będzie walczyć 10 załóg. Większość z zgłosiło się także do JWRC.

Załogi zaczną rywalizację w czwartek (9.02) o 19:05 od odcinka specjalnego Umeå Sprint (5,16 km).
Na piątek (10.02) organizator 2 pętle po 3 odcinki: Brattby (10,76 km), Sarsjöliden (14,23 km) oraz Botsmark (25,81 km). Dzień zakończy poznany w czwartek OS Umeå Sprint.
W sobotę (11.02) załogi będą miały ponownie do pokonania 2 pętle po 3 odcinki. Tym razem będą to "oesy" Norrby (12,54 km), Floda (28,25 km) i Sävar (17,28 km). Na koniec dnia na zawodników będzie czekać OS Umeå (10,08 km).
Ostatniego dnia (12.02) startujący będą mieli do pokonania próby Västervik (26,48 km), którą załogi pokonają dwukrtotnie, oraz znany z soboty OS Umeå, który będzie Power Stagem.

Rywalizację w 70. Rajdzie Szwecji będzie można śledzić na antenie Motowizji.

fot. redbullcontentpool.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz