Listwa - pasek

wtorek, 21 listopada 2023

WRC 2024: Pięć Yarisów Rally2 na otwarcie sezonu

Jari-Matti Latvala, szef zespołu Toyota Gazoo Racing WRT, ujawnił w wywiadzie z WRC.com, że w 92. Rajdzie Monte-Carlo (25-28 stycznia), który otworzy sezon 2024 Rajdowych Mistrzostw Świata, jego celem będzie pojawienie się aż pięć Yarisów Rally2. Aktualnie nowa rajdówka przechodzi proces homologacji - powinien on potrwać kilka tygodni.

Oficjalnie autami zajmować się będą prywatne zespoły klientów, a nie bezpośrednio Toyota Gazoo Racing. Jari-Matti Latvala planuje, że zostanie wyprodukowanych od 40 do 50 Yarisów Rally2 w nadchodzącym roku. Pięć z nich ma być przekazanych zespołom już na 92. Rajd Monte Carlo.

Po pierwszych startach aut od japońskiego producenta w WRC kolejnym priorytetem Latvali będzie ERC, a następnie mistrzostwa krajowe. Latvala podkreślił, że chce "skupić się na kierowcach, którzy chcą rywalizować o te mistrzostwa". Dotyczy to każdego z wymienionych cykli.

Koncept Toyoty GR Yarisa Rally2 po raz pierwszy został pokazany podczas Rajdu Japonii 2022. Auto pełniło wtedy rolę samochodu funkcyjnego, a za jego kierownicą zasiadł Juha Kankkunen, czterokrotny rajdowy mistrz świata.

fot.: fb.com/JariMattiLatvala

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz