Listwa - pasek

poniedziałek, 6 lutego 2017

Kierowcy testują przed Rajdem Szwecji

fot. Rallirinki
Rajd Szwecji startuje w najbliższy weekend. Czołowi kierowcy Rajdowych Mistrzostw Świata przygotowują się od kilku dni do imprezy sprawdzając swoje auta za oblodzonych i zaśnieżonych trasach. 


Pierwszym zespołem, który testował przed Rajdem Szwecji, był team Toyota Gazoo Racing WRC. Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila przygotowywali się do imprezy w Finlandii 29 i 30 stycznia, niedaleko bazy zespołu w Jyväskylä. Następnie, przez kolejne dwa dni, za kierownicą Toyoty Yaris WRC zasiadł Juho Hänninen.Citroën testował w weekend 4-5 lutego. W sobotę, 4.02, za kierownicą C3 WRC zasiadł Craig Breen, natomiast w niedzielę zastąpił go Kris Meeke. Niestety, jazdy Brytyjczyka zakończyły się wypadkiem. Meeke stracił kontrolę nad autem, pojechał za szeroko i auto francuskiej ekipy wpadło do rowu, po czym rolowało przy małej prędkości. Całe szczęście, załodze nic się nie stało. Team Citroëna testował na trasie odcinka specjalnego Bjälverud z Rajdu Szwecji 2008.

Również w ostatni weekend testy zaliczył Mads Ostberg. Norweg za kierownicą Forda Fiesty WRC w najnowszej specyfikacji technicznej spędził 2 dni. Były kierowca M-Sportu testował w obecności Martina Prokopa, partnera Ostberga w sezonie 2017.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz