Listwa - pasek

poniedziałek, 6 lutego 2017

Zapowiedź Rajdu Szwecji 2017

Rajd Szwecji to impreza jedyna w swoim rodzaju. Spośród wszystkich innych, rajd ten wyróżnia to, że w całości pokonywany jest przez kierowców w samochodach, których opony wyposażone są w długi kolec. Dodatkowo śnieg oraz wysokie prędkości tworzą dla kibiców wspaniałe widowsko. Na 101 załóg w tegorocznej edycji imprezy będzie czekać aż 18 odcinków specjalnych. Rajd Szwecji startuje w najbliższy czwartek, w Karlstad. Park serwisowy i baza rajdu w tym roku będzie umiejscowiona na lotnisku w Torsby, gdzie kierowcy zakończą rywalizację. Podobnie, jak podczas zeszłorocznej edycji imprezy, część odcinków zostanie zorganizowana w Norwegii. Kierowcy będą mieli do pokonania łącznie 18 prób sportowych o łącznej długości 337,42 km.

fot. ewrc-results.com
W czwartek od godziny 8:00 kierowcy będą mogli wyjechać na trasę odcinka testowego, natomiast o 20:04 wystartuje OS1 Karlstad SSS znany już z poprzednich edycji Rajdu Szwecji.
W piątek rajd przeniesie się do Norwegii, gdzie zaplanowano 7 OSów.
W sobotę odbędzie się ponownie siedem prób sportowych, już na terenie Szwecji.
Na niedzielę zaplanowano 3 odcinki specjalne, z czego Power Stage metę będzie miał niedaleko parku serwisowego, dzięki czemu zwycięzcy rajdu będą mogli świętować je w otoczeniu całego swojego zespołu. Dokładny harmonogram Rajdu Szwecji 2017 możecie zobaczyć obok.

Lista zgłoszeń w najwyższej klasie WRC obfituje we wszystkie najważniejsze nazwiska. Fordem Fiestą WRC 2017 pojadą Sebastien Ogier, Ott Tanak, Elfyn Evans oraz Mads Ostberg. Barw Hyundaia będą bronić Hayden Paddon, Thierry Neuville i Dani Sordo. Team Toyoty bedą reprezentować Jari-Matti Latvala oraz Juho Hanninen. Do zmian doszło jedynie w zespole Citroena, gdzie zamiast Stéphane'a Lefebvre'a w C3 WRC zobaczymy Craiga Breena. Bez zmian, w drugim aucie pojedzie Kris Meeke. Większość kierowców zespołów Rajdowych Mistrzostw Świata jest już po testach przed rajdem, o czym możecie przeczytać TUTAJ.
Polskim akcentem na tegorocznej liście zgłoszeń do Rajdu Szwecji jest załoga Jarosław Kołtuń/Ireneusz Pleskot, która pojedzie Fordem Fiestą R5.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz