Listwa - pasek

piątek, 4 sierpnia 2017

Rajd Rzeszowski 2017: Drugie rajdowe święto w Polsce - pierwszy dzień

Rajd Rzeszowski po raz drugi w historii jest rundą Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC). Impreza, która stanowi piątą rundę cyklu, odbywa się w tym roku w dniach 3-5 sierpnia. W zeszłym roku triumfował tutaj Kajetan Kajetanowicz i z pewnością będzie chciał powtórzyć swój wynik.

Największą ilością zwycięstw w tym rajdzie może się pochwalić Bryan Bouffier. Francuz, który w zeszłym roku był drugi, mimo że w klasyfikacji generalnej jest nisko, to z pewnością będzie chciał się pokazać kibicom z jak najlepszej strony. Na liście startowej widnieje również wiele innych nazwisk, które mogą walczyć o zwycięstwo w imprezie, m.in. Bruno Magalhães (aktualny lider klasyfikacji generalnej ERC), Kajetan Kajetanowicz, Mads Ostberg bądź Alexey Lukyanuk, który wrócił do rywalizacji po wypadku i rehabilitacji.

fot. Alexey Lukyanuk & Alexey Arnautov

Wspomniany rosyjski kierowca oraz jego pilot, Alexey Arnautov, byli dziś najszybsi na odcinku kwalifikacyjnym, dzięki czemu załoga mogła jako pierwsza wybrać pozycję startową do jutrzejszych odcinków - zdecydowali się oni na siódmą lokatę. Drugi czas wykręcił Nikolay Gryazin (+0,260 sek), trzeci - Mads Ostberg (+0,640 sek). Najszybszy z Polaków był Grzegorz Grzyb, który zajął 5. miejsce na odcinku (+1,190 sek). Aktualny lider RSMP, Filip Nivette, metę próby przekroczył na siódmej pozycji (+1,706 sek). Zeszłoroczny zwycięzca Rajdu Rzeszowskiego, Kajetan Kajetanowicz, uzyskał 9. czas (+2,950 sek).


Prawdziwa rywalizacja zacznie się w piątek o godzinie 10:50. Załogi będą miały do przejechania dwukrotnie odcinki Grudna (23,83 km) oraz Pstragowa (24,56 km). Dzień zakończy OS Rzeszów (4,05 km), który rozegrany będzie o 19:00.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz