Listwa - pasek

poniedziałek, 28 sierpnia 2017

Rajd Barum 2017: Kopecky wygrywa u siebie. Kolejny Polak liderem jednej z klas ERC

Jan Kopecky po raz siódmy wygrał Rajd Barum rozgrywany na terenie Czech, który był szóstą imprezą z cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w rajdzie był Kajetan Kajetanowicz, który zakończył rywalizację na piątej lokacie. W Fordzie Fiesta R5 "Kajto" tradycyjnie na prawym fotelu zasiadł Jarosław Baran. Świetny start zaliczyli Aleks Zawada oraz Grzegorz Dachowski wygrywając w swojej klasie.

Jan Kopecky i Pavel Dresler pewnie wygrał Rajd Barum. Czeski duet okazał się być najszybszym wygrywając 11 z 15 odcinków specjalnych imprezy oraz oba dni rywalizacji przez co wywalczył komplet punktów, czyli 25 za wygraną, 7 za wygranie rywalizacji pierwszego dnia oraz 7 za drugi dzień. Dla Jana Kopeckiego start w Rajdzie Barum był jedynym w tym sezonie startem w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Warto wspomnieć, że impreza ta należy do cyklu Rajdowych Mistrzostw Czech, w której Kopecky, który wygrał jak dotąd wszystkie rundy, jest liderem.

Drugie miejsce zajęła załoga Alexey Lukyanuk/Alexey Arnautov (+55,5 sek), natomiast podium zamknął duet Roman Kresta/Petr Stary (+1:22,8 sek), który na trzecie miejsce awansował po ostatnim odcinku spychając na pozycję niżej Tomasa Kostkę (+1:25,8 min).

Piąta lokata należała do załogi Lotos Rally Team - Kajetana Kajetanowicza i Jarosława Barana. Polski duet jechał bezpiecznie, bez zbędnego ryzyka, dzięki czemu z Czech wywiózł 12 punktów i powiększył przewagę nad drugim w klasyfikacji generalnej Bruno Magalhaesem. Aktualnie "Kajto" ma na swoim koncie 120 punktów, Portugalczyk 97, natomiast na trzecie miejsce awansował Alexey Lukyanuk (73 punkty), który wyprzedził po czeskiej rundzie Marijana Griebela (62 punkty). Mimo tego niemiecki zawodnik może zaliczyć rajd do udanych, gdyż dzięki uzyskanemu szóstemu miejscu i wygranej w klasie ERC Junior U28 Griebel wywalczył już teraz sobie w niej mistrzowski tytuł.

Aleks Zawada/Grzegorz Dachowski

Wielki sukces odniósł Aleks Zawada, który wraz z Grzegorzem Dachowskim wygrał w klasie ERC3 i ERC Junior U27. Polski duet za kierownicą Opla Adama R2 zaliczył perfekcyjny start i wygrał rajd w klasie z przewagą ponad 3 minut nad Filipem Maresem. Dzięki temu Aleks Zawada awansował na
pierwsze miejsce w klasie ERC JU27 i aktualnie ma na swoim koncie 99 punktów. Drugie miejsce zajmuje Chris Ingram (96 pkt.), trzecie Filip Mares (84 pkt.).

Następną rundą ERC będzie Rajd Rzymu, który odbędzie się w dniach 15-17 września.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz