Listwa - pasek

sobota, 24 lutego 2018

Rajdowy Mistrz Świata wraca na trasy WRC

Za niecałe dwa tygodnie rusza trzecia runda Rajdowych Mistrzostw Świata - Rajd Meksyku. Rywalizacja zacznie się 8. marca, ale załogi już sprawdzają auta przed startem. Wśród nich jest 9-krotny Rajdowy Mistrz Świata, Sebastien Loeb. Francuz, wraz z Danielem Eleną, pojedzie jako jedna z dwóch załóg fabrycznej ekipy Citroena.

Sebastien Loeb testował Citroena C3 WRC w ostatni piątek i sobotę. Warto dodać, że to nie jest pierwszy raz Francuza za kierownicą C3 - pomagał on już wcześniej w rozwoju auta ekipy z Wersalu. To będzie dla niego 170. start w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Ostatnio na trasach WRC mogliśmy zobaczyć Loeb'a w 2015 roku, kiedy wystartował w Rajdzie Monte-Carlo, również jechał wtedy C3 WRC. W tym sezonie francuski kierowca wystartuje także w Rajdzie Francji i Rajdzie Hiszpanii.

Loeb przejął auto po dwóch dniach testów Krisa Meeke'a. Citroen jako miejsce swoich testów wybrał okolice miasta Almeria, położonego na południu Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym.


Po testach są już załogi Ott Tanak/Martin Jarveoja (21. lutego, Toyota Yaris WRC), Esapekka Lappi/Janne Ferm (22. lutego, Toyota Yaris WRC), Andreas Mikkelsen/Anders Jæger (21. lutego, Hyundai i20 Coupe WRC) oraz Dani Sordo/Carlos del Barrio (22. lutego, Hyundai i20 Coupe WRC).


Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz