Listwa - pasek

wtorek, 6 lutego 2018

WRC: Testują przed Rajdem Szwecji

Rajd Szwecji, druga runda Rajdowych Mistrzostw Świata, startuje już w następnym tygodniu. Przed wyruszeniem na odcinki specjalne, załogi sprawdzają swoje samochody w nowych warunkach. Po pierwszych testach jest już zespół Toyoty i Hyundaia. Mamy też dla Was zdjęcia pokazujące aktualne warunki na trasach rajdu.

Warunki w tegorocznym Rajdzie Szwecji mogą być jednymi z lepszych od wielu edycji tej imprezy. Drogi są w pełni pokryte grubą warstwą śniegu, po obu stronach rysują się wysokie śnieżne bandy. Oznacza to, iż jest spora szansa, że w tym roku żaden z 19 odcinków specjalnych nie zostanie odwołany. Przypomnijmy, że przez wyższą temperaturę panującą na trasach rajdu w 2016 roku nie anulowano 8 OSów, a w 2017 - 1.

Warunki na odcinkach Rajdu Szwecji

Warunki na odcinkach Rajdu Szwecji

Ekipa Hyundaia jako pierwsza rozpoczęła testy. Hayden Paddon, który ostatni start za kierownicą auta WRC zaliczył podczas tegorocznego Rajdu Australii, jeździł w zimowych warunkach 30. stycznia, zaś 2. lutego sprawdził i20 R5, by pomóc w rozwoju tego auta. Następnego dnia swój samochód sprawdził duet Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul.Również 30. stycznia swoje testy zaczęły załogi Toyota Gazoo Racing - pierwszą był duet Lappi/Ferm. Pechowcy z Power Stage'a Rajdu Monte Carlo mieli dwa dni na ustawienie swojego samochodu. Finowie jeździli od świtu do nocy. Zobaczcie ich spektakularny lot.
Gdy swoje jazdy zakończył Esappekka Lappi, dwa następne dni testowali Jari-Matti Latvala oraz Miikka Anttila. Łącznie sześciodniowe przygotowanie ekipy Toyoty do Rajdu Szwecji zakończyła załoga Ott Tanak/Martin Jarveoja.


fot. Henri Vuorinen

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz