Listwa - pasek

czwartek, 15 listopada 2018

Rajd Australii 2018: Ogier, Neuville, czy Tanak?

W najbliższy weekend odbędzie się Rajd Australii, który zakończy tegoroczny sezon Rajdowych Mistrzostw Świata. Szutrowe australijskie trasy w najbliższych dniach wyłonią nowego (albo i nie) mistrza. Na zdobycie tytułu mają szansę trzy załogi: Sebastien Ogier i Julien Ingrassia, Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul oraz Ott Tanak i Martin Jarveoja. 

Podczas tegorocznego Rajdu Australii zawodnicy zmierzą się na 24 odcinkach specjalnych o łącznej długości 316,3 km. Na piątek zaplanowano 4 oesy, pokonywane dwukrotnie: Orara East (8,77 km), Coldwater (14,12 km), Sherwood (26,68 km) oraz Destination NSW (1,27 km).

W sobotę załogi rywalizować będą na kolejnych pięciu odcinkach, także dwukrotnie przejeżdżanych: Argents Hill Reverse (13,13 km), Welshs Creek Reverse (28,83 km), Urunga (20,11 km), Raleigh (1,99 km), oraz na znanym już z pierwszego dnia oesie Destination NSW.

Rywalizacja ostatniego dnia rozegra się na trzech odcinkach specjalnych, które podobnie jak w poprzednich dniach, będą pokonywane dwa razy: Coramba (15,55 km), Sapphire (19,27 km) oraz Wedding Bells18 (7,16 km). Drugi przejazd odcinka Wedding Bells18 stanowić będzie Power Stage zamykający rajd, a zarazem wieńczący pełen emocji sezon.

Shakedown dla Ogiera

Załogi miały już możliwość sprawdzić się na odcinku testowym, na którym najlepszy okazał się Sebastien Ogier. Pięciokrotny mistrz świata pojawił się na shakedownie 4 razy i na swoim ostatnim przejeździe uzyskał najlepszy wynik. Drugi najlepszy czas odnotowali jednocześnie Andreas Mikkelsen i Ott Tanak, ustępując Francuzowi jedynie o 0,2 sekundy. Trzeci rezultat zapisał na swoje konto Thierry Neuville, który był jedynie o 0,1 sek wolniejszy od Norwega i Estończyka. Dobre tempo Tanaka i Neuville'a pozwala przypuszczać, że nie odpuszczą tak łatwo walki o tytuł i czeka nas bardzo emocjonujący weekend.


fot. Jaanus Ree/redbullcontentpool

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz