Listwa - pasek

piątek, 23 listopada 2018

Rajd Barbórka 2018: Gwiazdy na liście zgłoszeń do rajdu

96 załóg znalazło się na liście zgłoszeń do 56. Rajdu Barbórka. Na rampie startowej zobaczymy między innymi takie gwiazdy jak Mikko Hirvonen, Kajetan Kajetanowicz czy Tomasz Kuchar.

Barbórka tradycyjnie przyciąga największe nazwiska ze świata rajdów, zarówno polskich, jak i światowych. Na specjalne zaproszenie Automobilklubu Polski i Top Racing do Warszawy przyjedzie piętnastokrotny zwycięzca rajdów zaliczanych do cyklu WRC, czterokrotny wicemistrz świata, Mikko Hirvonen.

Wspaniałą jazdę fińskiego kierowcy za kierownicą Forda Focusa WRC pamiętają bez wątpienia kibice, którzy śledzili rywalizację na trasach Rajdu Polski w 2009 roku. W tym samym sezonie Hirvonen przegrał z Sebastienem Loebem walkę o tytuł mistrzowski o zaledwie jeden punkt.

Największą gwiazdą z polskim paszportem będzie bez wątpienia Kajetan Kajetanowicz. Kierowca z Ustronia ma na koncie trzy tytuły mistrza Europy, cztery wygrane w w klasyfikacji RSMP a w tym roku wystartował w wybranych rundach mistrzostw świata w kategorii WRC2. Kajetanowicz w tegorocznej edycji Barbórki pojedzie z Maciejem Szczepaniakiem, który także na początku sezonu zastąpił wieloletniego pilota Kajto, Jarka Barana.

Na starcie Barbórki nie mogło zabraknąć kierowcy, do którego przed laty przylgnął przydomek Króla Karowej. Pomimo, iż w kilku ostatnich sezonach Kryterium Asów wygrywa Kajetanowicz, to właśnie Tomasz Kuchar – bo o nim mowa – wciąż wzbudza szczególne emocje wśród fanów zebranych w centrum Warszawy.

Na Barbórce zobaczymy również kolejną legendę mistrzostw Polski, Bryana Bouffier. Francuz dużą część swojej rajdowej kariery związał z polskimi odcinkami specjalnymi i zawsze w wielką radością powraca na grudniową imprezę.

Na liście zgłoszeń znajdziemy oczywiście czołowych kierowców startujących obecnie w cyklu RSMP. Na trasach odcinków fani będą mogli podziwiać jazdę Miko Marczyka, Jakuba Brzezińskiego, Marcina Słobodziana czy Łukasza Byśkiniewicza.

Kolejną niespodzianką przygotowaną przez Automobilklub Polski jest obecność załogi Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski. Hołowczyc pojedzie legendarną „Babcią”, czyli samochodem Subaru Impreza z końca lat dziewięćdziesiątych. Hołek i Wiślak nie będą rywalizowali w klasyfikacji rajdu, ich Subaru pojedzie jako „0”.

Na uwagę zasługuje również szeroka lista zgłoszeń w klasach H1, H2 i H3. Prawdziwą gratką dla kibiców będą przejazdy takich rajdowych perełek, jak Audi Quattro A2, Lancia Delta, Lancia Fulvia Coupe czy Fiat Ritmo Abarth.

fot.: Michelin Motorsport Rally

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz