Listwa - pasek

środa, 7 listopada 2018

Rajd Barbórka 2018: Nowe zasady, więcej emocji

Na tegoroczny Rajd Barbórka organizatorzy przygotowali kilka zmian, które mają ułatwić kibicom w pełni cieszyć się każdym kilometrem rywalizacji. W tym roku na odcinkach specjalnych na Torze Modlin i na Bemowie obowiązywać będzie "jazda na suwak". 

Poranny odcinek specjalny rozegrany zostanie na terenie Automobilklubu Polski na Bemowie, po czym zawodnicy przeniosą się na Tor Modlin, by tam kontynuować rywalizację na OS2. 

Różnica w organizacji rajdu w tym roku polegać będzie na tym, że załogi nie będą kilkukrotnie przejeżdżać trasy dojazdowej, ale staną na starcie tego samego odcinka 15 minut po zakończeniu pierwszego przejazdu. Równolegle, z przesunięciem kwadransa, odbędą się odcinki OS2 i OS3; zawodnicy będą startować co 2 minuty, co da załogom możliwość przystąpić do trwającego już oesu w powstałej przerwie. Zasada ta będzie obowiązywać także na OS4 i OS5, gdy walka powróci na Bemowo. 

Pierwszy odcinek na Torze Modlin rozpocznie się o 9:05, a podwójny OS na Bemowie wystartuje kwadrans przed południem (11:45 OS4, 12:00 OS5). Dzięki takiej organizacji nie tylko zawodnicy, ale także kibice, nie będą musieli dwukrotnie pokonywać drogi pomiędzy Bemowem a Torem Modlin. 

- Co roku staramy się wprowadzać kolejne udogodnienia, które sprawią, że Rajd Barbórka będzie jeszcze ciekawszy i bardziej przyjazny zarówno dla kibiców, jak i załóg. Jest oczywiste, że stosunek długości tras dojazdowych do długości odcinków powinien być podczas takiej imprezy dostosowany do potrzeb wszystkich, którzy uczestniczą w tym wspaniałym, rajdowym wydarzeniu, szczególnie, że cała rywalizacja zamyka się w zaledwie kilku godzinach. Mam nadzieję, że nowa konfiguracja Rajdu Barbórka spodoba się i spotka z uznaniem – powiedział Dyrektor Rajdu Barbórka, Daniel Siemczuk.

Rajd Barbórka zakończy tradycyjnie Kryterium Asów na Karowej, początek przejazdów pokazowych zaplanowany jest na 17:00. 

źródło: rajdbarborka.pl

fot. Karolina Borkowska / MotoReporter

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz