Listwa - pasek

niedziela, 27 października 2019

Rajd Hiszpanii 2019: Kajetanowicz i Szczepaniak z drugim miejscem w WRC2!

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ukończyli Rajd Hiszpanii na trzeciej pozycji w klasie WRC2, co dało im awans na 2. miejsce w klasyfikacji sezonu w tej kategorii. Najszybsi w WRC2 okazali się Camilli i Veillas, którzy ukończyli imprezę z przewagą wynoszącą +1:40,7 min nad duetem Lindholm/Korhonen. Podium tej klasy skompletowali Kajetanowicz i Szczepaniak (+1:56,5 min). Zwycięzcą trzynastej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata okazali się Neuville i Gilsoul, którzy pewnie prowadzili w rajdzie od początku asfaltowej części imprezy.

W klasie WRC2 tuż za podium znaleźli się Veiby i Andersson (+3:10,3 min) , którzy wypadli z drogi na OS15, co kosztowało ich wtedy spadek z drugiej pozycji. Mimo tego, utrzymali oni pierwsze miejsce w klasyfikacji swojej kategorii. Piąte miejsce zajęli Loubet i Landais (+3:42,6 min). Gryazin i Fedorov, którzy przed startem Rajdu Hiszpanii mieli taką samą liczbę punktów, co Kajetanowicz i Szczepaniak, ukończyli tę rundę poza dziesiątką po błędzie na ostatnim sobotnim odcinku specjalnym. Rosyjska załoga przejeżdżając przez kałużę za późno zahamowała na ulicznej próbie i uderzyła w betonowy blok, co uszkodziło silnik w ich aucie. Do tego czasu zajmowali oni 5. miejsce w klasie z dużą szansą na podium.

KLASYFIKACJA KLASY WRC2 PO RAJDZIE HISZPANII (najlepsza piątka):
  1. Pierre-Louis Loubet - 91 pkt.
  2. Kajetan Kajetanowicz - 88 pkt.
  3. Benito Guerra - 75 pkt.
  4. Nikolay Gryazin - 73 pkt.
  5. Fabio Andolfi - 64 pkt.
Rajd wygrali Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul z przewagą 17,2 sek nad Ottem Tanakiem i Martinem Jarveoją, którzy już po tym rajdzie mogą świętować mistrzowski tytuł, gdyż ich przewaga nad wspomnianą załogą Hyundaia w punktacji jest wystarczająco duża, a do końca sezonu pozostała jedna impreza - Rajd Australii. Belgijski duet dzięki świetnemu wynikowi wyprzedził w klasyfikacji generalnej sezonu do Sebastiena Ogiera i Juliena Ingrassii. Na podium stanęli także Dani Sordo i Carlos del Barrio (+17,6 sek).

KLASYFIKACJA GENERALNA WRC 2019 (najlepsza trójka):
  1. Ott Tanak 263 pkt.
  2. Thierry Neuville 227 pkt.
  3. Sebastien Ogier 213 pkt.
Tegoroczne zmagania kierowców Rajdowych Mistrzostw Świata w sezonie 2019 zakończy Rajd Australii, który odbędzie się w dniach 14-17. listopada.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.