Listwa - pasek

czwartek, 31 października 2019

Ott Tanak przechodzi do Hyundai'a

Ott Tanak podpisał dwuletni kontrakt z zespołem Hyundai Motorsport. Estończyk rozpocznie współpracę z nim w sezonie 2020. Za kierownicę Hyundai'a i20 Coupe WRC zasiądzie on po raz pierwszy w styczniu, podczas startu w Rajdzie Monte Carlo.


- Jestem naprawdę podekscytowany tym, że w sezonie 2020 dołączę do zespołu Hyundai Motorsport - powiedział Ott. - Perspektywa, którą przedstawił mi Andrea [Andrea Adamo - dyrektor zespołu Hyundai Motorsport - red.] jest bardzo obiecująca i odpowiada moim ambicjom. To dla mnie zaszczyt, że mam możliwość dołączyć do zespołu w tak ekscytującym momencie w naszych karierach.

W kalendarzu na kolejny sezon znalazły się nowe dla zespołu miejsca, jak rajdy w Kenii, Nowej Zelandii i Japonii, które wymagają dobrze przygotowanych kierowców, zdolnych do rywalizacji na najwyższym poziomie podczas każdego z rajdów.

Zespół Hyundai Motorsport dysponować będzie w najbliższym sezonie trzema samochodami. Dwa z nich na wszystkie rajdy zajmą Ott Tanak i Thierry Neuville, natomiast trzecim podzielą się Sebastien Loeb i Dani Sordo.

źródło: motorsport.hyundai.com
fot. Jaanus Ree/redbullcontentpool

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz