Listwa - pasek

poniedziałek, 27 lipca 2020

Rajd Rzymu 2020: Lukyanuk wygrywa w świetnym stylu. Marczyk i Gospodarczyk najlepsi z Polaków

W miniony weekend (24-26 lipca) odbył się Rally di Roma Capitale 2020, pierwsza runda tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy. Najlepszą załogą był duet Lukyanuk/Eremeev (Citroen C3 R5), który wygrał wszystkie 6 odcinków specjalnych pierwszego dnia. Wśród Polaków najszybsi byli Marczyk i Gospodarczyk (Skoda Fabia R5 evo) meldując się na mecie z 11. wynikiem w klasyfikacji generalnej i 6. w klasie ERC Junior 1.

Alexey Lukyanuk i Dmitriy Eremeev pewnie wygrali w Rally di Roma Capitale pokonując Włochów na ich własnej ziemi. Rosyjski duet był najszybszy na wszystkich sobotnich odcinkach, a w niedzielę kontrolował tempo dojeżdżając na metę z przewagą 16,1 sekundy nad Giandomenico Bassem oraz Lorenzo Granai'em. Na podium stanęli także Oliver Solberg i Aaron Johnston, którzy stracili do lidera imprezy ponad minutę (+1:03,2 min). Szwedzko-irlandzki duet wygrał w klasie ERC Junior 1.

Na czwartym miejscu rajd ukończyli Craig Breen i Paul Nagle (+1:57.0 min), którzy o tę lokatę bili bój przez całą niedzielę z Simone Tempestinim i Sergiu Itu (+1:58.3 min). Szóstą pozycję zajął duet Llarena/Fernández (+2:15.9 min). Jedynie 4,6 sekundy od nich wolniejsi byli Munster i Louka (+2:20.5 min). Ósmą lokatę wywalczyli Mareš i Bucha (+2:26.0 min), którzy już na pierwszym odcinku specjalnym popełnili błąd i wylądowali w rowie tracąc przez to ponad 30 sekund. Dziesiątkę zamknęli Michelini i Perna (+2:31.9 min) oraz Lindholm i Korhonen (+2:54.0 min).


Tuż za najszybszą dziesiątką sklasyfikowani zostali Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (+3:25,1 min). W klasie ERC Junior 1 ten wynik dał im szóste miejsce.

Kolejną polską załogą w klasyfikacji generalnej jest duet Kołtun/Pleskot (+9:15,7 min), którzy rajd ukończyli 21. miejscu. Dalej, na 35. miejscu skończyli rywalizację Adam Stec i Kamil Kozdroń (+16:27.7 min).


Dariusz Poloński i Łukasz Sitek są wśród pechowców, którzy nie ukończyli rajdu. Po OS2 wyeliminowała ich awaria turbosprężarki, którą wymienili aby móc kontynuować jazdę drugiego dnia. Niestety, na OS9, który był trzecim oesem w niedzielę, ponownie element ten zepsuł się, co wyeliminowało załogę z dalszej jazdy.


Igor Widłak i Łukasz Włoch przez problemy techniczne wycofali się z dalszej rywalizacji po OS7, zajmując do tego czasu piąte miejsce w klasie ERC2, zaś Łukasz Lewandowski i Piotr Białowąs nawet nie pojawili się na starcie pierwszego odcinka specjalnego.

Kolejną rundą Rajdowych Mistrzostw Europy będzie przełożony z maja Rajd Lipawy. Odbędzie się on w terminie 14-16 sierpnia. Wśród polskich załóg, które zapowiedziały swój udział w imprezie są duety: Marczy/Gospodarczyk, Lewandowski/Białowąs i Poloński/Sitek, jednak zawodnicy mają jeszcze czas na nadsyłanie zgłoszeń.

Klasyfikacja generalna sezonu 2020 ERC po pierwszej rundzie:
1. Alexey Lukyanuk - 38 pkt.
2. Giandomenico Basso - 32 pkt.
3. Oliver Solberg - 26 pkt.
4. Craig Breen oraz Simone Tempestini - 19 pkt.
...
10. Mikołaj Marczyk - 7 pkt.

fot. fiaerc.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz