Listwa - pasek

czwartek, 2 lipca 2020

WRC powraca z nową rundą w Estonii

Organizatorzy Rajdowych Mistrzostw Świata zaprezentowali nowy kalendarz na resztę sezonu 2020. Do tegorocznego cyklu dołączy Rajd Estonii (4-6 września), który w zeszłym roku był rundą promującą WRC. W kolejce, gdyby jeden z pozostałych rajdów został odwołany, czekają także Rajd Ypres (rozgrywany w Belgii, 2-4 października) i Rajd Chorwacji.

W tym roku dotychczas rozegrano 3 rundy Rajdowych Mistrzostw Świata - Rajd Monte-Carlo, Rajd Szwecji oraz Rajd Meksyku. Według nowego kalendarza powrót do rajdów nastąpi w pierwszy weekend września (4-6.09), kiedy to zostanie rozegrany Rajd Estonii. W dniach 24-27 września załogi rywalizować będą w Turcji. Kolejną imprezą, pierwszą asfaltową w tym roku, będzie Rajd Niemiec (15-18 października). Następnie odbędzie się przełożony Rajd Sardynii (29.10 - 1.11), a sezon zamknie Rajd Japonii (19-22 listopada).

Oficjalnie odwołano już Rajd Argentyny, który dotychczas był przełożoną rundą.

Każdy z rajdów sezonu 2020 będzie rundą WRC 2 oraz WRC 3. Nowe imprezy kategorii JWRC zostaną ogłoszone - na ten moment młodzi kierowcy przejechali jedynie Rajd Szwecji. Czekają na nich jeszcze zawody w Niemczech i na Sardynii.Debiut Rajdu Estonii w kalendarzu WRC został ogłoszony dzisiaj podczas konferencji prasowej, która odbyła się z udziałem premiera kraju, Jüriego Ratasa, oraz promotora WRC, Olivera Ciesli. Podczas niej dowiedzieliśmy się, że impreza ta będzie składać się z dwóch etapów w sobotę i w niedzielę, zaś w piątek rozegrany zostanie odcinek testowy. Tego dnia odbędzie się także ceremonia otwarcia. Baza rajdu wraz z parkiem serwisowym zlokalizowana będzie w miejscowości Tartu, drugim mieście co do wielkości w kraju.

Poznaliśmy także szczegóły Rajdu Sardynii - siedzibą imprezy będzie Alghero, a szczegóły harmonogramu zostaną opublikowane już niedługo.


fot. wrc.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz