Listwa - pasek

czwartek, 23 lipca 2020

Rajd Rzymu otwiera sezon ERC 2020! Na starcie 6 polskich załóg

Po kilku zmianach w tegorocznym kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata załogi startujące w tym cyklu wreszcie się doczekały startu sezonu. Pierwszą rundą będzie Rally di Roma Capitale, czyli Rajd Rzymu, który odbędzie się w dniach 24-26.07. Startujący są już po zapoznaniu z trasą - będą oni mieli do przejechania 15 odcinków specjalnych. Wśród 85 załóg na liście znaleźć można 6 polskich duetów.

Najbardziej doświadczonym polskim kierowcą na włoskich trasach, który wystartuje już po raz trzeci w Rally di Roma Capitale, jest Dariusz Poloński. Dla Mikołaja Marczyka, Jarosława Kołtuna, Adama Steca, Igora Widłaka oraz Łukasza Lewandowskiego będzie to pierwszy raz na odcinkach specjalnych tej imprezy.

Rajd rozpocznie się w piątek o godzinie 7:00 od odcinka testowego Fumone liczącego 4,02 km. Próba ta o 10:30 zamieni się w odcinek kwalifikacyjny, który potrwa do 12:00. Od tej godziny Fumone ponownie stanie się shakedownem.
Tego samego dnia, o godzinie 19:00, odbędzie się ceremonia startu, która zlokalizowana będzie tuż obok Zamku Świętego Anioła w Rzymie.


W sobotę rywalizacja rozpocznie się o godzinie 9:13 od odcinka Pico-Greci (13,4 km). Następnie załogi przeniosą się na próbę Roccasecca - Colle San Magno (10:02, 13,93 km), zaś pętlę tę zakończy odcinek specjalny Santopadre - Arpino (21,17 km), który według harmonogramu ma wystartować o 10:52. Wszystkie te trzy odcinki załogi będą miały do pokonania drugi raz, odpowiednio o 15:26, 16:15 oraz 17:05.

Na niedzielę organizator zaplanował 3 pętle składające się z odcinków: Rocca di Cave (7,25 km), Rocca Santo Stefano (14,60 km) oraz Guarcino (11,75 km). Pierwszy z wymienionych zacznie niedzielne zmagania o 8:32, zaś ostatni z nich wystartuje o 17:15 kończąc rywalizację. Oficjalnie Rally di Roma Capitale zakończy ceremonia mety, która zlokalizowana będzie w miejscowości Fiuggi, gdzie mieścić się będzie park serwisowy.

Do rajdu zapisało się 85 załóg. W autach klasy R5 oprócz polskich duetów Marczyk/Gospodarczyk (Skoda Fabia Rally2 evo), Kołtun/Pleskot (Ford Fiesta R5 MkII) oraz Stec/Kozdroń (Ford Fiesta R5) zobaczymy m.in. startujących z "jedynką" Basso i Granaia, Lukyanuka i Eremeeva, Maresa i Buchę, Hercziga i Ferencza oraz Olivera Solberga i Johnstona. Między innymi z ostatnią wymienioną załogą rywalizować będą Marczyk i Gospodarczyk w klasie ERC 1 Junior.


Dariusz Poloński i Łukasz Sitek ponownie pokażą się w Abarthie 124 Rally RGT. Będą nim rywalizować w klasach: ERC2, RGT Cup oraz Abarth Rally Cup. Igor Widłak i Łukasz Włoch (Mitsubishi Lancer Evo X) będą walczyć o jak najlepszy wynik w ERC2. Polską załogą z najbardziej odległym numerem startowym jest duet Łukasz Lewandowski/Piotr Białowąs, którzy rywalizować będą Peugeotem 208 R2 w kategorii ERC3.


fot. Miko Marczyk Motorsport/FB, Dariusz Poloński/FB, fiaerc.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz