Listwa - pasek

sobota, 15 sierpnia 2020

Rajd Lipawy 2020: Gryazin wypadł z trasy, Miko z kapciem, Poloński nie ukończył OS

Po pierwszym dniu rywalizacji w Rajdzie Lipawy liderami są Oliver Solberg i Aaron Johnston, którzy pojawili się na mecie ostatniego dzisiejszego odcinka specjalnego z łączną przewagą wynoszącą 10 sekund nad Ostbergiem i Eriksenem. Tempa Szwedowi dotrzymywał Nikolay Gryazin, który do OS4 zajmował 2. miejsce, jednak wypadł on z trasy. Załodze nic się nie stało.
Nie tylko Gryazin i Aleksandrov nie pojawili się na mecie OS4 Ramirent (25.54 km). Do grona pechowców należą także Dariusz Poloński i Łukasz Sitek, którzy wypadli na wypadkowej zakrętu w bele i przez uszkodzone zawieszenie nie byli w stanie kontynuować jazdy.  Do tego czasu w kategorii Abarth Rally Cup mieli oni ponad 1,5 min przewagi nad duetem Mabellini/Arena, którzy są teraz liderami tej klasy.


Sporo na trasie OS4 stracił również Martin Sesks, u którego w Fordzie Fiesta Rally4 wygiął się drążek kierowniczy.
Dodatkowo, w Peugocie 208 Rally4 Miiki Hokkanena i Rami'ego Suorsy zaczęły zawodzić hamulce, przez co stracili oni blisko 2 minuty i przeszkodzili w jeździe Kenowi Tornowi. Fin po przejechaniu mety odcinka przeprosił potem Estończyka.

Dla lidera rajdu, Olivera Solberga, kończący dzień OS4 również nie był łatwy - Szwed wpadł w pył tworzony przez Mikołaja Marczyka, a słaba widoczność spowodowała obrót na trasie i utratę około 20 sekund.

Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka również nie ominął pech. Na trzecim odcinku specjalnym liczącym niewiele ponad 20 km polska załoga musiała się zatrzymać już na 4 kilometrze, by wymienić koło. Stracili przez to blisko 3 minuty i spadli w klasyfikacji generalnej z 11. na 24. pozycję. Ostatecznie dzień ukończyli na 18. miejscu, zaś w klasie ERC 1 Junior są ósmi.


Na niedzielę organizator imprezy przygotował 6 odcinków specjalnych o łącznej długości 87,66 km. Zwycięzcę Rajdu Lipawy 2020 powinniśmy poznać około 16:30.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz