Listwa - pasek

czwartek, 5 listopada 2020

Rajd Węgier 2020: Rusza druga połowa sezonu ERC

Przed zawodnikami startującymi w Rajdowych Mistrzostwach Europy Rajd Węgier - runda, która gości w cyklu ERC drugi rok z rzędu. Na liście zgłoszeń widnieją 54 załogi, z czego tylko jedna będzie reprezentować polskie barwy. Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk są już po testach, które odbyły się na bieszczadzkich drogach.

Na starcie 2. Rajdu Węgier nie zabraknie aktualnych liderów klasyfikacji generalnej sezonu, czyli Alexey'a Lukyanuka i Dmitriy'a Eremeeva, którzy mają na koncie 108 punktów. Z pewnością próbować zniwelować stratę punktową będą Oliver Solberg i Aaron Johnston (66 pkt.). Jedynie 10 "oczek" mniej mają Gregoire Munster i Louis Louka. Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk aktualnie plasują się na piątej pozycji z dorobkiem 34 punktów.

- Będziemy mieć tu do czynienia z niezwykle trudnymi warunkami, co pokazała zeszłoroczna edycja tego rajdu - wszystko wskazuje na to, że teraz będzie podobnie. Musimy być czujni, bo drobny błąd może kosztować bardzo dużo. Wszyscy zawodnicy, którzy startowali tutaj w zeszłym roku mają pewną przewagę, natomiast my wykonamy jak najlepszą pracę podczas zapoznania, a potem mamy nadzieję wejść w rajd bez większych problemów i przejechać go równym tempem. Uważamy, że jest to klucz do dobrego wyniku tutaj na Węgrzech - napisał po zapoznaniu Mikołaj Marczyk na swoim profilu na Facebooku.

Tegoroczny Rajd Węgier odbędzie się w dniach 6-8 listopada. Zdecydowana większość odcinków specjalnych jest znana załogom Rajdowych Mistrzostw Europy, które wystartowały w 2019 roku, gdyż ich trasy pokrywają się z nadchodzącą edycją imprezy.

Rywalizacja rozpocznie się w piątek o godzinie 18:58, kiedy ruszy OS1 Rabócsiring (2,4 km), którego trasa przebiega przez tor wyścigowy o tej samej nazwie, co odcinek specjalny.

Następnie w sobotę załogi będą miały dwie pętle po cztery próby sportowe: Újhuta - Bózsva (14,45 km), Füzér - Abaújvár (23.90 km), Fony - Óhuta (10.85 km) oraz Mád - Disznókő (10.24 km). Na niedzielę organizator także zaplanował dwie pętle - pierwsza będzie się składać z czterech odcinków specjalnych (Erdőbénye - Aranyospuszta (11.20 km), Telkibánya - Rakodó (13.05 km), Kőkapu - Újhuta (7.75 km) oraz ulicznego super OSu Nyíregyháza (5.78 km)), zaś druga będzie powtórzeniem pierwszej bez ulicznej próby.

Zwycięzcę czwartej rundy ERC poznamy po godzinie 15:00 w niedzielę.

fot. fb.com/mikomarczykmotorsport

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz