Listwa - pasek

czwartek, 26 listopada 2020

Rajd Wysp Kanaryjskich 2020: Finał sezonu 2020 Rajdowych Mistrzostw Europy z Miko Marczykiem

Rajd Wysp Kanaryjskich, który pierwotnie w sezonie 2020 miał odbyć się w terminie 7-9 maja, zakończy tegoroczną rywalizację w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Po wybuchu pandemii koronawirusa w Europie do imprez ERC dołączył przełożony z marca na grudzień Herock Spa Rally, jednak ostatecznie stwierdzono, że musi on zostać odwołany. Oznacza to, że Rajdowe Mistrzostwa Europy w 2020 roku liczyć będą łącznie 5 rund - po 4 z nich prowadzi Alexey Lukyanuk z dorobkiem 116 pkt.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Oliver Solberg (89 pkt.), który tak jak 22-letni Holender Grégoire Munster (83 pkt.) ma nadal szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu - do zdobycia podczas jednej rundy ERC jest łącznie 40 punktów. Warto wspomnieć, że dwójka ta walczy o pierwsze miejsce w klasie ERC Junior 1. Dzieli ich jedynie 1 punkt, z przewagą dla Munstera.

Na powiększenie dorobku punktowego ma także Mikołaj Marczyk, który również stanie na starcie Rajdu Wysp Kanaryjskich. Polski rajdowy mistrz z 2019 roku aktualnie zajmuje 8. miejsce, a na swoim koncie zgromadził 35 "oczek".

Listę startową składającą się łącznie z 96 załóg otwierają wyżej wymienione nazwiska - Lukyanuk/Arnautov, Solberg/Johnston oraz Munster/Louka. Na starcie zobaczymy również m.in. duety: Breen/Nagle, Cais/Žáková, Mikkelsen/Jaeger. Polskie barwy będą reprezentować Marczyk i Gospodarczyk, Poloński i Sitek oraz Lewandowski i Białowąs.

Organizator przygotował łącznie 17 odcinków specjalnych o łącznej długości 200.87 km, co czyni ten rajd najdłuższym w tegorocznym kalendarzu ERC. W piątek załogi będą miały do pokonania dwie pętle składające się z prób sportowych: Valsequillo (11.91 km), San Mateo - Disa (12.01 km), Artenara (11.75 km) oraz Tejeda (12,95 km). Dzień zakończy uliczny OS Las Palmas de Gran Canaria - Disa (1.53 km). W sobotę na zawodników będą czekać ponownie 2 pętle, tym razem obie po 4 odcinki: Valleseco - Disa (14.17 km), Gáldar (12.40 km), Moya (12.63 km) oraz Arucas (11.85 km). Zwycięzcę Rajdu Wysp Kanaryjskich i mistrza sezonu 2020 Rajdowych Mistrzostw Europy powinniśmy poznać około godziny 16:00.

Za nami już odcinek kwalifikacyjny, który wygrali Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Polacy wybrali dwunastą pozycję startową na piątkową część rajdu. Trasę otwierać będą Andreas Mikkelsen i Anders Jaeger.

- To dla nas bardzo dobry początek rywalizacji w Rajdzie Wysp Kanaryjskich. Zajmujemy 1 miejsce na odcinku kwalifikacyjnym, który dał nam dużo przyjemność z jazdy. Ten wynik pozwolił nam na pierwszeństwo wyboru pozycji startowej, jutro na trasę wyjedziemy jako 12 załoga - napisał na swoim profilu społecznościowym Mikołaj Marczyk.

fot. fb.com/mikomarczykmotorsport

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz