Listwa - pasek

wtorek, 31 sierpnia 2021

Rajd Barum 2021: Dramat Caisa, dobry wynik Marczyka

Erik Cais i Jindiska Zakova byli liderami 50. Rajdu Barum do czasu rozpoczęcia ostatniego odcinka specjalnego. 22-letni kierowca, urodzony w okolicach, gdzie rozgrywany był rajd, wypadł na OS15 przekreślając swoje szanse na pierwszy triumf w domowej imprezie. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanął Jan Kopecky, pilotowany przez Jana Hlouska. Najlepszym polskim duetem byli Marczyk i Gospodarczyk kończąc rywalizację na piątym miejscu.

Do Kopecky'ego i Hlouska drudzy Mikkelsen i Andersson stracili 40,1 sekundy. Podium skompletował kolejny z czeskich duetów - Mares i Bucha (+1:40,2 min.). Jedynie o 3,8 sek. wolniejsi byli Herczig i Ferencz (+1:44 min.).

Na piątej lokacie rywalizację zakończyli Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (+2:28,5 min.). Był to ich drugi start w tym rajdzie - dwa lata temu swoją jazdę zakończyli oni na piątym odcinku specjalnym nie wracając do rywalizacji.

Szóstą pozycję zajęli Llarena i Fernandez (+3:09,4 min.), zaś 13,4 sekundy gorsi od nich byli Devine i Fulton (+3:22,8 min.). Ósme miejsce wywalczyli Jakes i Machu (+4:50,7 min.), dziewiąte - Bonato i Boulloud (+5:13,4 min.), a czołową dziesiątkę zamknęli Koci i Turecek ze stratą równo 6 minut do zwycięzców.

W kategorii ERC2 zwyciężyli Erdi i Csoko wyprzedzając o 1:24,3 min. Polońskiego i Sitka. Do mety dotarli także Michał Pryczek i Krzysztof Marschal, jednakże po wypadnięciu na czwartym odcinku specjalnym nie mieli oni szans na zakończenie rywalizacji wysoko w klasyfikacji. Ostatecznie zajęli szóste, ostatnie miejsce w ERC2, choć na kilku próbach sportowych dojechali oni w czołowej trójce.

W klasie ERC3 najlepsi okazali się Bassas i Coronado, choć spore szanse na zwycięstwo mieli Franceschi i Gorguillo (+1:16 min.). Francuski, drugi z wymienionych duetów, dostał 3 minuty kary za przedwczesny wjazd na punkt kontroli czasu po trzecim odcinku specjalnym, co zepchnęło ich daleko w klasyfikacji ich klasy. Podium w ERC3 skompletowało rodzeństwo - Maria i Norbert Maior (+1:34,2 min.). Polski duet Lewandowski/Sadowski zakończyli rywalizację na ósmym miejscu w ich kategorii (+5:39,6 min.).

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.