Listwa - pasek

niedziela, 3 października 2021

Rajd Świdnicki-KRAUSE 2021: Pierwsze zwycięstwo Wróblewskiego w RSMP

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel zwyciężyli 5 z 9 odcinków specjalnych, a wszystkie skończyli w czołowej trójce. Dwójka startująca w barwach Orlenu wyprzedziła o 6,4 sek. załogę Chuchała/Rozwadowski oraz o 29,7 sek. duet Płachytka/Nowaczewski. Wszystkie załogi, które stanęły na podium rywalizowały Skodami Fabia Rally2 evo.

Rajd Świdnicki rozpoczął się o 16:00 w samej Świdnicy od OS1 "Świdnica 1 - Fundusz Regionu Wałbrzyskiego" o długości 2,75 km. Jedyną załogą, która w całości przejechała tę próbę byli Kasperczyk i Syty, którzy uzyskali czas 1:51,9 min. Jadący po nich Grzyb i Poradzisz pokonali jedynie 100 metrów tego odcinka - na wyjściu z zakrętu uderzyli najpierw prawym tylnym, a potem lewym tylnym kołem urywając je oba. Film z przygody aktualnego rajdowego mistrza Słowacji możecie zobaczyć poniżej.

Pozostałe odcinki odbyły się już bez problemów. Poza podium zostali sklasyfikowani zwycięzcy OS1 - Kasperczyk i Syty (+31,6 sek.). Na piątym miejscu imprezę ukończyli Lubiak i Dachowski (+47 sek.). Szóstą pozycję wywalczyli bracia Kotarba (+1:06,8 min.), zaś siódmą - Gabryś i Janik (+1:39,9 min.). Na ósmej lokacie w "generalce" i pierwszej w klasie Open 2WD zostali sklasyfikowani Sobczak i Marczewski (+3:00,8 min.), którzy rywalizowali Porsche 997 GT3. Dziewiąte miejsce zajęli Nowak i Grzelka (+3:25,1 min.), wyprzedzając na ostatnim odcinku specjalnym Byśkiniewicza i Cieślara (+3:39,3 min.). Załoga TVN Turbo wygrała w klasie 3.

W klasie 4 zwyciężyli Brzeziński i Burkat, choć do momentu rozpoczęcia się ostatniej próby sportowej rajdu pewnie liderowali Sroka i Kielar. Niestety, 5 km przed metą w ich Peugeocie 208 Rally4 zawiódł układ napędowy.

W klasyfikacji generalnej sezonu 2021 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, mimo nieobecności, lideruje Mikołaj Marczyk (157 pkt.). Walka o tytuł wicemistrzowski trwa - na drugim miejscu sklasyfikowany jest Wojciech Chuchała (115 pkt.), na trzecim Kacper Wróblewski (108 pkt., 1 zwycięstwo), a na czwartym Tomasz Kasperczyk (również 108 pkt.). Najlepszą piątkę zamyka Sylwester Płachytka (88 pkt.).

fot.: Kacper Wróblewski Rally Driver/fb.com, Tobiasz Takuśki

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz