Listwa - pasek

czwartek, 19 stycznia 2023

Rajd Monte-Carlo 2023: Ogier pewnie zaczyna rywalizację

Na pierwszy dzień Rajdu Monte-Carlo przygotowano 2 odcinki specjalne o łącznej długości 40 km. Nie brakowało zaskoczeń na trasie, gdzie kilku załogom nagle zabrakło przyczepności. Liderem po 2 próbach są Ogier i Landais, którzy mają 6 sekund przewagi nad Evansem i Martinem. Najlepszą trójkę zamykają Tanak i Jarveoja, którzy borykali się z problemami ze skrzynią biegów w ich Fordzie Puma Rally1.

ZOBACZ TEŻ: Rajd Monte-Carlo 2023: Start kolejnego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata

Jedynie 0,1 sekundy za czołową trójką rywalizację dzisiaj zakończyli Neuville i Wydaeghe. Piąte miejsce zajmują Rovanpera i Haltunnen (+17,1 sek.). Szóstą pozycję po dwóch "oesach" wywalczyli Sordo i Carrera (+32,1 sek.). Siódmą lokatę zajmują Loubet i Gilsoul (+40,3 sek.), którzy maja jedynie 1,1 sekundy przewagi nad Lappim i Fermem (+41,4 sek.). Dziesiątkę zamykają załogi Katsuta/Johnston (+57 sek.) oraz liderzy klasy WRC2 i WRC2 Challenger - Gryazin/Aleksandrov (+1:06,6 min.).

Pierwszy odcinek specjalny La Bollène-Vésubie / Col de Turini przebiegł spokojnie, bez niepotrzebnych przygód dla załóg biorących udział w 91. edycji Rajdu Monte-Carlo. Zwycięstwo na nim odnotowali Ogier i Landais, zaś z drugim czasem do mety dojechali Evans i Martin (+1,3 sek.). Czołową trójkę zamknęli Neuville i Wydaeghe ze stratą wynoszącą 6 sekund do francuskiego duetu.

OS2 La Cabanette / Col de Castillon także padł łupem 8-krotnego mistrza świata. Podobnie, jak na OS1, na drugim miejscu dojechali Evans i Martin (+4,7 sek.). Błędów uniknęli Tanak i Jarveoja, dzięki czemu ukończyli próbę na trzeciej pozycji (+6,8 sek.). 
Na jednym z nawrotów kilka sekund stracili Neuville i Wydaeghe. Kilka minut później na tym samym zakręcie wypadli także Serderidis i Miclotte. Całe szczęście, w przypadku obu tych załóg, udało się kontynuować jazdę.

Na jutro (20.01) organizator przygotował 2 pętle po 3 odcinki specjalne. Załogi będą miały do pokonania łącznie 105,34 km. Pierwsza próba rozpoczyna się już o 9:09.

fot. redbullcontentpool.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz