Listwa - pasek

piątek, 10 marca 2023

ERC Rajd Fafe 2023: Zaczynamy sezon z udziałem Polaków

84 załogi, z czego 44 pojedzie autami klasy Rally2/R5 - tyle samochodów zobaczymy na trasie pierwszej rundy sezonu 2023 Rajdowych Mistrzostw Europy. Rajd Fafe (10-12.03), który otworzy tegoroczną rywalizację w ERC, odbędzie się na szutrze. Na liście startowej pojawili się reprezentanci biało-czerwonych barw - załogi Marczyk/Gospodarczyk (Škoda Fabia RS Rally2), Jocz/Judycki (Ford Fiesta Rally4) oraz Kołtun/Pleskot (Ford Fiesta Rally2).

Rywalizacja w portugalskiej rundzie otwierającej sezon 2023 Rajdowych Mistrzostw Europy zacznie się od miejskiego super odcinka specjalnego "Fafe" o długości 1,43 km w piątek o 22:05 czasu polskiego. W sobotę na załogi będą czekać dwie pętle po cztery odcinki specjalne: Boticas / Vale do Tâmega (9,64 km), Boticas / Senhor do Monte (15,05 km), Cabeceiras de Basto (10,84 km) oraz Vieira do Minho (11,76 km). Na niedzielę organizator przygotował kolejne cztery próby sportowe, a ostatnia z nich, podczas drugiego przejazdu, będzie Power Stagem. Będą to "oesy": Luílhas (8,09 km), Seixoso (9,97 km), Santa Quitéria (9,18 km), Lameirinha (14,9 km). Power Stage rozpocznie się o 17:05 czasu polskiego, zwycięzcę rajdu powinniśmy poznać około godziny 17:45. Załogi będą miały do przejechania łącznie 180,29 km.

Oczy polskich kibiców będą zwrócone na załogi reprezentujące biało-czerwone barwy. Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk potraktują tę rundę treningowo, aby poznać lepiej ich nowe auto - Skodę Fabię RS Rally2.

- Sezon 2023 rozpoczynamy od pierwszej rundy mistrzostw Europy – Rajdu Fafe. Wybraliśmy ten rajd m.in. z tego względu, że wrócimy w dokładnie to samo miejsce za dwa miesiące, bo tutaj odbędzie się Rajd Portugalii zaliczany do mistrzostw świata. Dodatkowo przetestujemy naszą nową rajdówkę - Škodę Fabię RS Rally2 – powiedział Mikołaj Marczyk.

Tymoteusz Jocz i Maciej Judycki także rozpoczną swój rajdowy sezon 2023 od Rajdu Fafe. Wracają oni do Forda Fiesty Rally4, którą rywalizowali już kilkukrotnie w ubiegłym roku.

Dla Jarosława Kołtuna i Ireneusza Pleskota będzie to już trzeci start w tym sezonie. Wcześniej wystartowali w rundzie Rajdowych Mistrzostw Estonii oraz Rajdowych Mistrzostw Łotwy. Bez zmian od kilku lat, zobaczymy ich za kierownicą Forda Fiesty Rally2.

fot. fiaerc.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz