Listwa - pasek

piątek, 7 lipca 2023

Czas na rajdowy weekend - nowe rundy w ERC: Królewski Rajd Skandynawii oraz w RSMP: Rajd Małopolski

Przed nami Królewski Rajd Skandynawii, zupełnie nowa runda, która od tego roku debiutuje w ERC oraz Rajd Małopolski - impreza organizowana od 2021 roku, wcześniej runda Rajdowych Mistrzostw Śląska, a teraz stała się częścią cyklu RSMP.

Rajd Skandynawii składać się będzie z 16 odcinków specjalnych rozgrywanych, po 8, w piątek (czyli dzisiaj) i sobotę. Część oesów przebiega po próbach z kilku edycji Rajdu Szwecji z lat '80 oraz z różnych lokalnych imprez (np. Rally Killingen, Rally Bitema czy Rally Karlstad) organizowanych w ostatnich latach.

Na starcie nie zabraknie czołowej piątki klasyfikacji, czyli duetów: Paddon/Kennard (113 pkt.), Sesks/Francis (83 pkt.), Ostberg/Barth (69 pkt.), Franceschi/Escartefigue oraz Llarena/Fernandez (po 50 pkt.). Niestety nie zobaczymy żadnej załogi reprezentujące polskie barwy.

Rajd Małopolski to 11 odcinków, znanych z zeszłorocznej edycji, oprócz jednego - sobotniego OS Mucharz. Łączna długość wszystkich prób będzie wynosić 118 km. Na starcie pojawi się cała polska czołówka, a z numerem #1 zobaczymy Grzyba i Biniędę. Lista załóg zawiera łącznie 55 duetów, w tym 13 rywalizować będzie w autach klasy Rally2/R5.

Oba rajdy możecie śledzić na antenie Motowizja. Dodatkowo Rajd Małopolski będziecie mogli w całości oglądać na facebookowym profilu imprezy: https://www.facebook.com/rajdmalopolski.

fot. rajdmalopolski.pl, redbullcontentpool.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz