Listwa - pasek

niedziela, 28 stycznia 2024

Rajd Monte-Carlo 2024: Neuville i Wydaeghe ze zwycięstwem na otwarcie sezonu

Atak Neuville'a i Wydaeghe w niedzielę pozwolił pewnie wygrać Belgom pierwszą rundę tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata. Na mecie wyprzedzili oni Ogiera i Landaisa o 16,1 sekundy. Podium skompletowali Evans i Martin (+45,2 sek.).

Ogier i Neuville przez całą długość rajdu mocno rywalizowali o dwie najwyższe lokaty w klasyfikacji generalnej. Na koniec sobotnich odcinków specjalnych na czele był Neuville, jednak wyprzedzał francuskiego kierowcę tylko o 3,3 sekundy. Ostatecznie Belg nie zwolnił aż do ostatnich metrów Rajdu Monte-Carlo i wygrał pierwszą rundę WRC w tym roku. 

Na czwartej lokacie rajd zakończyli Tanak i Jarveoja (+1:59,8 min.), a miejsce niżej finiszowali Fourmaux i Coria (+3:36,9 min.). Szóści byli wracający do WRC Mikkelsen i Eriksen (+5:34,6 min.). Na siódmej pozycji zakończyli Katsuta i Johnston (+8:28,5 min.). Dziesiątkę zamknęły 3 najlepsze załogi WRC2: Rossel/Dunand (+10:29.8 min.), Lopez/Vazquez (+10:33.8) oraz Gryazin/Aleksandrov (+10:45,2 min.).

W WRC3, gdzie rywalizowały dwie załogi zwyciężył duet Cerny/Krajca blisko 11 minut przed Rossim i Sarmezanem.

Na dodatkowo punktowanym Power Stage'u, jak w całym Rajdzie Monte-Carlo, najszybsi byli Neuville i Wydaghe. 2,6 sek. gorszy czas uzyskali Ogier i Landais. Zaledwie 0,2 sek. wolniejsi byli Katsuta i Johnston (+2,8 sek.). Kolejne dwie pozycje zajęli Evans i Martin (+3,2 sek.) oraz Tanak i Jarveoja (+5,1 sek.).

Kolejną rundą będzie Rajd Szwecji, jedyna impreza rozgrywana w pełni na śniegu. Jest ona zaplanowana na trzeci weekend lutego (15-18.02).

fot. redbullcontentpool.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz