Listwa - pasek

poniedziałek, 23 maja 2016

II runda AB CUP i RajdowySklep.pl BMW-Challenge - Tor Żerań

II runda AB CUP została zorganizowana na warszawskim Torze Żerań 20/21 maja. Na imprezie na starcie pojawiło się 70 załóg podzielonych na 10 klas w zależności od auta i mocy silnika. Impreza miała charakter rallysprintu - jest to połączenie wyścigów i rajdów, a wszystkie odcinki są położone w jednym miejscu. Zapraszam do przeczytania relacji z imprezy.


***Posiadamy zdjęcia i nagrania wideo KAŻDEJ załogi. Zapraszamy do kontaktu poprzez stronę na Facebooku - Kubica OnBoard (KLIK) lub maila - rkonboard@gmail.com***

AB CUP to organizowany przez Automobilklub Bydgoski cykl imprez typu rallysprint. Dodatkowo, razem z AB CUP startuje puchar samochodów BMW, czyli RajdowySklep.pl BMW-Challenge. Samochody podczas II rundy cyklu zostały podzielone na pięć klas dla kierowców aut BMW (które brały udział w BMW-Challenge) oraz pięć klas aut innych marek (tutaj klasyfikowano auta wg pojemności silnika).

Kierowcy mieli do pokonania osiem odcinków specjalnych zorganizowanych na Torze Żerań położonym niedaleko fabryki FSO. Czterokrotnie przejeżdżano ten sam odcinek na zmianę w obie strony.

W imprezie udział wzięło 70 załóg, jednak na mecie ostatniego OSu pojawiło się 59. Walka o zwycięstwo w imprezie była emocjonująca, żaden z zawodników nie odpuszczał.

Pierwszy odcinek padł łupem Mariusza Góreckiego (BMW E36, fot. poniżej). Kierowca wygrał również OS3, a na drugiej i czwartej próbie był na drugim miejscu. Niestety, załoga ta nie zameldowała się na starcie OS5.


Paweł Roszek (BMW M3, fot. poniżej) - kierowca ten stanął na trzecim stopniu podium w klasyfikacji generalnej II rundy AB CUP. Wygrał drugi, siódmy i ósmy odcinek specjalny. Trzy razy meldował się na mecie OSów z drugim czasem.


Drugi w klasyfikacji rajdu był Krzysztof Skalski (BMW M3), który mimo tego, że nie wygrał ani jednego odcinka specjalnego uzyskał naprawdę świetny wynik w rajdzie. Jego najlepszym miejsce na OSie było trzecie na czwartej próbie.


W drugiej rundzie AB CUP i RajdowySklep.pl BMW-Challenge najszybszy okazał się Marcin Pogorzelski w swoim Citroenie Saxo. Meldował się on dwukrotnie na mecie odcinków specjalnych z najszybszym czasem oraz dwukrotnie z drugim czasem. Również dwa razy był trzeci.


Zapraszam do obejrzenia filmu i zdjęć z imprezy - działo się naprawdę dużo, zobaczcie sami.

***Posiadamy zdjęcia i nagrania wideo KAŻDEJ załogi. Zapraszamy do kontaktu poprzez stronę na Facebooku - Kubica OnBoard (KLIK) lub maila - rkonboard@gmail.com***

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz