Listwa - pasek

środa, 22 maja 2019

Rajd Lipawy 2019: Szansa dla Polaków na zwiększenie przewagi

Rajd Lipawy w sezonie 2019 Rajdowych Mistrzostw Europy jest trzecią rundą i ostatnią przed Rajdem Polski, który tradycyjnie odbędzie się na Mazurach. Łotewska runda po raz pierwszy odbywa się w maju - dotychczas była rozgrywana w lutym oraz wrześniu i październiku. Ostatnie dwie edycje tej imprezy padły łupem Nikolay'a Gryazina. W tym roku Rosjanin startuje w cyklu WRC2, więc tym razem nie pojawi się na starcie Rajdu Lipawy. O zwycięstwo z pewnością będą walczyć aktualni liderzy cyklu ERC, czyli polski duet Łukasz Habaj/Daniel Dymurski.

Na liście startowej do tegorocznego Rajdu Lipawy widnieje 50 załóg. Wśród nich zobaczymy 18 aut klasy R5. Z "jedynką" w Skodzie Fabii R5 wystartują aktualni liderzy klasyfikacji generalnej - Łukasz Habaj i Daniel Dymurski. Po dwóch rundach polska załoga ma 8 punktów przewagi nad Chrisem Ingramem. Czołówkę kierowców uzupełniają Marijan Griebel i Stefan Kopczyk. Z piątym numerem, Citroenem C3 R5, pojadą ubiegłoroczni Mistrzowie Europy - rosyjski duet Alexey Lukyanuk i Alexey Arnautov. Kiepski początek sezonu sprawił, że zajmują oni aktualnie dopiero dziesiątą lokatę klasyfikacji generalnej. W Polo R5 zobaczymy natomiast debiutanta w cyklu ERC - Olivera Solberga. Polscy kibice oprócz dopingowania Łukasza Habaja będą także trzymać kciuki za Dariusza Polońskiego i Łukasza Sitka, którzy zaprezentują się na łotewskich szutrach w Abarthcie 124 Rally RGT.  W sobotę będziemy mogli także kibicować Jakubowi Gregule i Grzegorzowi Dachowskiemu, którzy w Subaru Imprezie STI powalczą w ramach Rajdowych Mistrzostw Łotwy.

Tegoroczny Rajd Lipawy składać się będzie z trzynastu odcinków specjalnych o łącznej długości 205,96 km. W sobotę załogi zmierzą się na pięciu z nich: Talsi (14,72 km), Secon (14,73 km), Ramirent (28,36 km), SC Grupa (26,50 km) oraz EGP Latvia (15,15 km). Niedziela to kolejne 8 oesów: Canon Biznesa Centrs - IB Serviss (6,53 km), dwukrotnie pokonywany SIXT Rent a Car (18,26 km), Port of Liepaja (10,29 km) oraz kolejne przejeżdżane dwa razy: Neste (10,81 km) oraz Liepaja (15,77 km). Ostatni przejazd odcinka Liepaja zakończy rywalizację.fot. fiaerc.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz